سیاست گذاری سلامت

نیازمندى های وزارت بهداشت برای ساخت مراکز مختلف سلامت در قالب کتابچه ای تدوین شده است

قائم مقام وزیر در امور مشارکتهای اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیرین حوزه سلامت گفت: کتابچه نیازمندی‌های وزارت بهداشت در ساخت خانه بهداشت، مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و پایگاه‌های انتقال خون به تفکیک شهرها و روستا‌ها تدوین شده است.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا؛ دکتر ایازی در صبحانه کاری وزیر بهداشت و معاونین این وزارت خانه با شورای عالی کانون بانک‌های خصوصی کشور و شورای هماهنگی بانک‌های دولتی گفت: این جلسه با هدف مسئولیت اجتماعی بنگاههای اقتصادی از جمله بانک ها شکل گرفته است تا زمینه برای افزایش مشارکت بانک های در طرح های توسعه سلامت صورت گیرد.

وی افزود: کتابچه نیازمندی‌های وزارت بهداشت در ساخت خانه بهداشت، مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها، خوابگاه‌های دانشجویی و پایگاه‌های انتقال خون به تفکیک شهرها و روستا‌ها تدوین شده است که مدیران عامل بانک‌ها می‌توانند با انتخاب خودشان در هر حوزه و هر شهر یا روستایی که مایل باشند با وزارت بهداشت همکاری کنند.

دکتر ایازی یادآور شد : در بخش بیمارستانی ۲۵۸ بیمارستان نیمه تمام داریم که در همین خصوص تمایل به جذب مشارکت برای اتمام این پروژه‌های نیمه تمام وجود دارد.

قائم مقام وزیر در امور مشارکت­های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیرین حوزه سلامت گفت: شهرداری ۵ زمین ۱۰۰۰ متری برای ساخت پایگاه‌های انتقال خون اختصاص داده است که بانک‌ها می‌توانند در این امر خیریه مشارکت کنند.

دکتر ایازی در خصوص مشارکت در ساخت خوابگاه‌های دانشجویی خاطرنشان کرد: در گذشته نیز خوابگاه‌های دانشجویی با مشارکت خیرین ساخته می‌شد و بانکها می‌توانند در این بخش نیز وارد شوند.

قائم مقام وزیر در امور مشارکت­های اجتماعی، سازمان های مردم نهاد و خیرین حوزه سلامت اظهار داشت: در این کتابچه نیاز به ساخت ۵۰۰ خانه بهداشت ذکر شده است که ساخت هر کدام از آنها ۱۵۰ میلیون تومان هزینه دارد و وزارت بهداشت، زمین، مجوزهای ساخت، تجهیز و بهره برداری از آن را به عهده می‌گیرد و تنها ساخت آن به عهده بانک خواهد بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7