دیده بان سلامت سیاست گذاری سلامت

افزایش ۳ درصدی موالید در ۶ ماهه نخست امسال

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وب دا: مدیر کل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت با بیان اینکه طبق فرمایشات مقام معظم رهبری بر اساس نظریه های جمعیتی باید میزان باروری کلی به ۲٫۱ به ازاء هر هزار زن برسد افزود: در حال حاضر میزان باروری کلی ۱٫۹ است و با توجه به برنامه های اجرا شده اطمینان داریم که به میزان مشخص شده خواهیم رسید.

دکتر محمد اسماعیل مطلق افزود: از ۱۴ بند سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری ۵ بند آن مربوط به این وزارتخانه است که وزارت بهداشت بلافاصله پس از ابلاغ آن، از اردیبهشت سال گذشته با همکاری سازمان ها و دستگاه های مختلف سیاست های مذکور را در کل کشور اجرا می کند.

وی تصریح کرد: علیرغم ادعای برخی جمعیت شناسان مبنی بر کاهش موالید، اما در سال گذشته در کشور یک میلیون و ۵۳۰ هزار موالید ثبت شد که ۶۵ هزار نفر بیش از انتظار ما به جمعیت اضافه شدند.

مدیر کل سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت از افزایش سه درصدی موالید در شش ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: میزان ازدواج نیز در این مدت افزایش پیدا کرده است.

 

وی در پایان گفت: برنامه ریزی ما بر اساس مشاوره، رسیدن به میزان باروری کلی ۲٫۱ و همچنین سلامتی مادر و کودک است و هیچ یک از مراکز بهداشتی در سراسر کشور وجود ندارد که در آن، بدون مشاوره به افراد خدمات ارائه شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7