دیده بان سلامت

وزیر بهداشت خبر داد: ضرورت کمک و همراهی عربستان برای اطلاع از سرنوشت زائران مفقودی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برخی از زائران ایرانی مفقود شده در فاجعه منا از ضرورت کمک و همراهی مقامات عربستان، به ویژه وزارت حج این کشور برای اطلاع از سرنوشت و پیدا شدن این زائران خبر داد.

 به گزارش صدای پزشکان به نقل از « وب دا» سید حسن هاشمی امروز در حاشیه همایش « روز جهانی غذا» که در سالن اجلاس سران برگزار شد در جمع خبرنگاران با تاکید بر این که پس از تعهد مقامات کشورعربستان نسبت به این که هیچ زائر ایرانی از جانباختگان منا در مکه دفن نمی شود، زائری در این شهر دفن نشده است، عنوان کرد: اگر جانباختگان ایرانی منا در مکه دفن شده اند، مربوط به پیش از دادن این تعهد است. این موضوعی است که مقامات عربستان سعودی بر آن تاکید می کنند.

وی با بیان این که در صورتی که اقدامی بر خلاف قول ارائه شده صورت گرفته باشد توسط تیم پزشکی قانونی که به عربستان اعزام شده اند، مورد بررسی قرار می گیرد، گفت: وزیر بهداشت و پزشکی قانونی عربستان در دو هفته گذشته نسبت به تشخیص هویت جانباحتگان ایرانی در منا و رفع نگرانی خانواده های ایرانی کمک های قابل توجهی را ارائه دادند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: همچنین مقامات عربستان در ادامه برای اطلاع از آن دسته از ایرانیانی که بر اثر فاجعه منا مفقود شده اند، نیز به ما کمک خواهند کرد. البته در پیگیری این موضوع وزارت کشور و نیز وزارت حج عربستان نیز باید همراهی داشته باشند.

دکتر هاشمی در پایان با بیان این که بررسی وضعیت آن دسته از افرادی که جانباخته اند اما مشخصات فردی آنها معلوم نیست مربوط به حوزه پزشکی است، عنوان کرد: در این مورد وزارت بهداشت عربستان در ادامه کمک هایی که به ایران داشته است، نیز همراهی های لازم را خواهد داشت.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7