سیاست گذاری سلامت نظام سلامت

فیزیوتراپیست ها از “موافقت شفاهی” وزیر بهداشت با دکترای حرفه ای فیزیوتراپی می گویند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری فارس، عارف سعیدی گراغانی دبیر اجرایی اولین سمینار تازه‌های فیزیوتراپی ورزشی ایران، گفت: اولین سمینار تازه‌های فیزیوتراپی ورزشی ایران ۸-۷ آبان سال جاری در هتل المپیک تهران با حضور چندین جراح برجسته که به بررسی جدیدترین آسیب‌های ورزشی می‌پردازند، با شعار «فیزیوتراپی ورزشی و همکاری تیمی ضامن بازگشت سریع و ایمن ورزشکار به ورزش»، برگزار می‌شود.

این فیزیوتراپیست با بیان اینکه فیزیوتراپی در تمام مقاطع سنی و مراحل ورزشی امری لازم است، گفت: کشورهای پیشرفته برای زنگ ورزش دانش‌آموزان نیز فیزیوتراپیست در نظر می‌گیرند تا در صورت بروز آسیب به درمان دانش‌آموزان بپردازد، بنابراین فیزیوتراپی از زنگ ورزش شروع و به تیم ملی ختم می‌شود.

وی داشتن رشته فیزیوتراپی در مقطع دکترای حرفه‌ای را امری لازم عنوان کرد و اظهار داشت: دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی نیاز جامعه و ورزشکاران آسیب‌دیده است. وزیر بهداشت در ۲۶ شهریور سال جاری مجوز شفاهی دکترای حرفه‌ای فیزیوتراپی را داده است و ادامه روند را به معاونت آموزشی سپرده است.

دبیر اجرایی اولین سمینار تازه‌های فیزیوتراپی ورزشی ایران تعرفه خدمات فیزیوتراپی را بر اساس اینکه چند عضو نیاز به تمرین داشته باشد متفاوت عنوان و خاطر نشان کرد: تعرفه فیزیوتراپی بر اساس خدمات تعیین شده اعم از دستی و دستگاهی توسط متخصصان مربوط تعیین می‌شود بنابر این قیمت ثابتی را نمی‌توان برای آن در نظر گرفت. اکنون تعرفه فیزیوتراپی برای هر عضو در صورتی که فرد بیمه‌شده باشد در مراکز خصوصی ۲۴ هزار تومان و در مراکز دولتی ۱۴ هزار تومان است و در صورت عدم بیمه تعرفه آزاد فیزیوتراپی هر عضو ۳۴ هزار تومان خواهد بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

18 نظر برای مطلب "فیزیوتراپیست ها از “موافقت شفاهی” وزیر بهداشت با دکترای حرفه ای فیزیوتراپی می گویند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
فیزیوتراپ
Guest

به عنوان یه فیزیوتراپ میگم که همکارای ما همون دستورات پزشکها رو انجام بدن خیلی هنر کردن.متاسفانه همکارای ما جایگاهشون رو از یاد بردن و دچار بزرگ بینی نسبت به خودشون و رشته شون شدن.و صبح تا شب صحبت از دی پی تی میکنن.

فیزیوتراپیست جهانگیری
Guest
فیزیوتراپیست جهانگیری

با سلام،
جناب فیزیوتراپ! !! اولا که پر واضحه شما فیزیوتراپیست نیستید وگرنه از عنوان فیزیوتراپیست استفاده میکردین نه فیزیوتراپ، دوما در بسیاری از موارد و عمدتا به دلیل عدم آشنایی برخی پزشکان محترم، روشها یا دستگاه های نوشته شده توسط پزشک نه تنها در مورد بیمار و مشکل مربوطه اش کاربرد ندارد بلکه کنترا اندیکاسیون دارد و طبق ارزیابی و معاینه در حیطه فیزیوتراپی و بر اساس اصول فیزیوتراپی برنامه ی درمانی بیمار مشخص میشود.
شما لطفا نگران رشته ی اصلی خودت باش بزرگوار!

pt f.a
Guest

جناب فیزیوتراپ شما فیزیوتراپیست نیستی!!!ما که تو نسخه ها چیزی جز تنس یو اس هات پک ندیدیم!!که اگه بخوایم فقط اینا رو عمل کنیم که فاتحه جراحی انجام شده یا دامنه حرکتی و …خونده میشه!در ضمن ما دی پی تی میخوایم که کار خودمونو ارتقا بدیم!!نه اینکه جا پای پرشک بذاریم!!

فیزیوتراپیست بدوی
Guest

جناب فیزیوتراپ محترم !! دست افرادی مثل شما رو شده ، به نظرم شما به رشته خودت توجه کنی موفقتر خواهی بود…
شما هیچ وقت موفق نمیشید که ما فیزیوتراپیستها رو بی اعتبار کنید، با اینکارها فقط ناتوانی و عدم اعتماد به نفس
خودتون رو نشون میدید…!

فیزیوتراپیست معتمدی
Guest

جنابی که خودت رو فیزیوتراپ معرفی کردی بدان این نام حرمت داره و معرف یک قشر درمانگر زحمت کش است که شبانه روز خود را برای کاهش دردهای بیماران هزینه می کنند
در ثانی هر شخص بی طرفی هم که این کامنت رو بخونه میفهمه که صد در صد شما فزیوتراپیست نیستی وگرنه می فهمیدید که فیزیوتراپ لغت نادرستی است وفیزیوتراپیست صحیح است

دریا
Guest

شما ایی که نوشتی فیزیوتراپ خود کم بینی داری که رشته ی دیگه ای هستید خودتون رو میخواین وارد رشته ی ما فیزیوتراپیست ها کنی .

فیزیوتراپیست عظیمی
Guest
سلام فیزیوتراپی یک رشته وارداتی هست ومهدان امریکا هست وما طبق روال کل دنیا باید برخخورد کنیم در حال حاضر در امریکا وحتی کشورهای منطقه مثل پاکستان رشته فیزیوتراپی به دکترای حرفه ای ارتقا پیدا کرده نه به این دلیل که فیزیوتراپیست ها میخوان پزشک بشن!! علت این ارتقا این هست که مطالب اموزشی گستره وشاخه های متنوع فیزیوتراپی رو نمیشه در ۴سال اموزش داد وجای تاسف داره که در کشور عزیز ما به علت اینکه عده محدودی از یک تخصص خاص که کلا۲۰۰ نفر هم نیستند به خاطر منافع مالی خودشون جلوی ارتقا سلامت جامعه ورشته فیزیوتراپی رو میگیرند… بیشتر
مختار
Guest

به عنوان یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اعلام میکنم که رشته فیزیوتراپی تنها در ایران است که به جایگاه لایق خودش نرسیده
در تمام دنیا dpt اجرایی شده جز ایران
کاش تنگ نظری های برخی از همکاران ما مانع از دسترسی مردم ایران به درمانهای به روز فیزیوتراپی دنیا نشود

محمدی
Guest

با سلام فیزیو تراپیست ها دانش و مهارت ارزیابی تشخیص و برنامه ریزی درمان را در حیطه ماسکولو اسکلتال بصورت کا مل دارا هستند و در بین حرف پزشکی ازین لحاظ جایگاه ویژه ای دارند و ان شاالله با ارتقای رشته به دکترای حرفه ای هر چه بیشتر به بالا بردن سطح سلامت جامعه همانند کشور های پیشرفته کمک خواهند کرد . و دیگرانی که نگران این امر حتمی هستند بهتره برن دنبال هویت نداشته خود بگردند و بیشتر از این در حیطه فیزیو تراپیست ها وارد نشن. با تشکر.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7