دانش آموختگان

۲۰ هزار نفر در حمایت از پزشکان جوان

۲۰ هزار نفر در حمایت از پزشکان مراکز درمانی انگلیس عصر روز شنبه در اعتراض به طرح جدید دولت این کشور درخصوص قراردادهای جدید کاری، در لندن تظاهرات کردند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، براساس طرح جدید دولت محافظه کار انگلیس قرار است پزشکان مراکز خدمات بهداشت ملی این کشور ( ان اچ اس) در تمام ایام هفته فعال باشند، اما حقوق پرداختی به آنها در روزهای تعطیل و شب ها همانند روزهای عادی خواهد بود.
در جریان این حرکت اعتراضی که بیش از ۲۰ هزار نفر شرکت داشتند، شعارهای علیه ‘جرمی هانت ‘ وزیر بهداشت دولت محافظه کار کامرون سر داده می شد.
تظاهرکنندگان پس از طی کردن چندین خیابان، ضمن تجمع در برابر پارلمان انگلیس، با دروغ گو خطاب کردن وزیر بهداشت انگلیس، شعار می دادند که ‘او باید برود’ .
پزشکان همچنین پلاکاردهای در دست داشتند که بر روی برخی از آنها نوشته شده بود که ‘پزشکان برده نیستند’، ‘خدمات بهداشت عمومی انگلیس را نجات دهید’ و ‘ تصمیمات بد سبب از بین رفتن جان انسان ها می شود’.
این تظاهرات متعاقب شکست مذاکرات انجمن پزشکی انگلیس با وزارت بهداشت این کشور در مورد طرح قراردادهای جدید کاری پزشکان صورت می گیرد.
انجمن پزشکی انگلیس معتقد است که این قراردادهای جدید کاری که قرار است از سال آینده میلادی اجرایی شود، سبب کاهش حقوق پزشکان ارشد در بیمارستان های عمومی این کشور خواهد شد.
این انجمن بر این باور است که قراردادهای جدید کاری به این معنا است که پزشکان با توجه به اینکه در روزهای تعطیل آخر هفته و شیفت های شب نیز حقوق عادی دریافت خواهند کرد، ۳۰ درصد از پرداختی شان کاسته خواهد شد.
برخی از پزشکان ارشد انگلیسی بر این باورند که این قراردادهای جدید حرکتی ‘بسیار وحشتناک’ بوده و ‘آثار وخیمی’ برای خدمات بهداشت عمومی انگلیس خواهد داشت.
در نقطه مقابل، ‘جرمی هانت’ ضمن متهم کردن انجمن پزشکی انگلیس به گمراه کردن پزشکان، معتقد است که این پیشنهاد جدید به نفع دکترها بوده و سبب کاهش حداکثر ساعات کاری آنها در روزهای پایان هفته می شود.
وی همچنین از انجمن پزشکی انگلیس خواسته است که به میز مذاکره بازگردد.
در حال حاضر ۱۶۵ هزار پزشک و ۱۹ هزار دانشجوی پزشکی عضو انجمن پزشکی انگلیس هستند.
پزشکان انگلیسی روز شنبه علاوه بر لندن در شهرها بلفاست و ناتینگهام انگلیس نیز اقدام به برگزاری راهپیمایی اعتراضی کردند.
در حال حاضر دولت های محلی اسکاتلند و ولز گفته اند که برخلاف انگلیس همان قراردادهای قدیمی برای پزشکان به اجرا گذاشته خواهد شد و ایرلندشمالی نیز هنوز در این خصوص تصمیمی نگرفته است.
خدمات بهداشت ملی انگلیس ( ان اچ اس ) برای اولین بار در سال ۱۹۴۸ و پس از پایان جنگ جهانی دوم به منظور ارائه خدمت درمانی به آسیب دیدگان و مجروحین جنگی راه اندازی شد و در حال حاضر با داشتن یک میلیون و ۶۰۰ هزار کارمند، به صورت رایگان به مردم انگلستان خدمات بهداشتی ارائه می کند.
این نهاد بهداشتی درحال حاضر ۶۴ میلیون و یک صد هزار نفر در کل بریتانیا ( انگلیس، ولز، اسکاتلند و ایرلندشمالی) تحت پوشش دارد که ۵۳ میلیون و ۹۰۰ هزار نفرشان در انگلیس هستند.
بودجه سازمان خدمات بهداشت ملی انگلستان در سال راه اندازی اش در سال ۱۹۴۸ میلادی، بالغ بر ۴۳۷ میلیون پوند ( به ارزش امروزی اش در حدود ۹ میلیارد پوند) بوده و این رقم در سال جاری میلادی به در حدود ۱۱۵ میلیارد پوند رسیده است که فشار زیادی را بر بودجه دولت این کشور وارد می سازد.
دولت انگلیس در حال حاضر به منظور کاهش کسری بودجه به دنبال کاهش هزینه های عمومی ورفاهی ازجمله در بخش بهداشت است.

81803244-70239395 81803244-70239398 4288 3500 CRhLjJnWEAAUmuj CRhy-v3UkAAOIvr

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "۲۰ هزار نفر در حمایت از پزشکان جوان"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
اولین نفر
Guest

میز خبر صدای پزشکان
شما خودتان باید
بحث را باز کنید و
اولین نفری باشید که نظر می دهید

اولین نفر
Guest

میز خبر صدای پزشکان
شما خودتان باید
بحث را باز کنید و
اولین نفری باشید که نظر می دهید

wpDiscuz
Powered by Themes24x7