دانش آموختگان

جزئیات مرگ اینترن دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال بررسی است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از تسنیم؛ وزارت بهداشت ضمن تسلیت حادثه تلخ و ناگوار فوت یک دانشجوی پزشکی به خانواده این مرحوم، جامعه دانشگاهی، دوستان و همکلاسان این دانشجوی نمونه، اعلام کرد: علت وقوع حادثه از سوی مسئولان انتظامی و قضایی کشور در حال بررسی است و نشر هر گونه اطلاعاتی خارج از مسیر قانونی بی‌پایه و اساس بوده و مصداق شایعه پراکنی و قابل پیگیری است.

به گزارش معاونت فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در ۲۶ مهرماه سال جاری یکی از دانشجویان ممتاز رشته پزشکی خود را از دست داد. براین اساس روز یکشنبه ۲۶ مهرماه حوالی ساعت ۱۰ و نیم صبح یک مورد حادثه سقوط از ساختمان نیمه‌کاره در حوالی بیمارستان لقمان تهران به اورژانس و سپس نیروی انتظامی اطلاع داده می‌شود. مصدوم حادثه احسان کریمی دانشجوی انترن بیمارستان لقمان بود که بلافاصله توسط اورژانس به بیمارستان منتقل ولی در کمال تأسف به دلیل شدت مصدومیت و جراحات وارده، جان خود را از دست می دهد. علت دقیق حادثه از سوی پلیس، پزشکی قانونی و سایر مراجع ذیصلاح در حال بررسی است.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت ضمن تسلیت این حادثه تلخ و ناگوار به خانواده این مرحوم، جامعه دانشگاهی و دوستان و همکلاسان این دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: علت وقوع حادثه از سوی مسئولان انتظامی و  قضایی کشور در حال بررسی است و نشر هر گونه اطلاعاتی خارج از مسیر قانونی بی‌پایه و اساس بوده و مصداق شایعه پراکنی و قابل پیگیری است.

مطلبی با اعلام اینکه به محض اطلاع از این حادثه تیمی از کارشناسان وزارت بهداشت به محل وقوع حادثه اعزام شدند و ضمن مطالعه پرونده تحصیلی و شناسنامه سلامت روان این دانشجو با هم‌خوابگاهی‌های وی به گفتگو پرداختند.

وی افزود: به اذعان همه همکاران، هم‌خوابگاهیان، اعضای هیأت علمی و دوستان متوفی و همچنین بررسی‌های اولیه تیم وزارت بهداشت، دانشجوی نامبرده یکی از پرتلاش‌ترین؛ موفق‌ترین و سالم‌ترین دانشجویان دانشگاه بوده و هیچگونه سوابقی از اختلالات روحی، ‌روانی یا معضلات اخلاقی از وی گزارش نشده است.

مدیر کل دانشجویی وزارت بهداشت درگذشت این دانشجوی نمونه را ضایعه‌ای دردناک برای آینده جامعه پزشکی کشور خواند و تأکید کرد: وزارت بهداشت در حفظ امنیت و سلامت دانشجویان بسیار حساس است و تمام تلاش خود را جهت تأمین امنیت جسمی و روانی دانشجویان علوم پزشکی کشور به کار گرفته است. در این حادثه جهت بررسی دقیق‌تر پرونده، اداره کل دانشجویی این وزارتخانه تیمی را مأمور بررسی و پیگیری این موضوع کرده است و تا مشخص شدن دلیل این حادثه ناگوار به پیگیری‌های خود ادامه خواهد داد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

4 نظر برای مطلب "جزئیات مرگ اینترن دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حال بررسی است"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
mohammad
Guest

والا من نمیدونم این جمله که وزارت بهداشت به سلامت دانشجویان اهمیت میدهد مصداقش چیه حتما درست میگن!! منتهی بنده در دوران اینترنی در بیمارستان انواع اختلالات روانپزشکی رو تجربه کردم و الان هم دچار ptsd شدم، کابوسها ادامه دارد….

سیمین
Guest

خیلی به سلامت جسم و روان دانشجوها حساسند اینقدر که من در دوره اینترنی شاهد بودم که همراه مریض یکی از اینترنها رو به قصد کشت کتک زد و انتظامات فقط ایستاد و نگاه کرد!!!!!!بعدا هم گفته بودند حقش بود.یعنی در این حد حساسند.

سیمین
Guest

من در بدو ورود به دانشگاه به شدت سرخورده شده و دچار افسردگی شدیدی شدم که هنوز هم ادامه داره. واقعا سلامتی ما براشون مهمه

اردشیر
Guest

دانشکده های پزشکی و مقامات مربوطه طوری عمل میکنند که مردم از پزشک و پزشک از مردم متنفر باشند .

wpDiscuz
Powered by Themes24x7