اقتصاد سلامت

ماموریت‌های وزارت بهداشت در پساتحریم

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تشریح برنامه های اصلی وزارت بهداشت در دوران پساتحریم، در عین حال از یافتن شرکای جدید جهت سرمایه گذاری و تولید در داخل کشور در حوزه سلامت خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان، دکتر سید حسن هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ضمن تشریح برخی برنامه‌های وزارت بهداشت در دوران پساتحریم، گفت: بعد از لغو تحریم‌ها که طی یک الی دو ماه آینده عملیاتی می شود، برنامه هایی را پیگیری می کنیم.

وی به برخی از برنامه های وزارت بهداشت برای دوران بعد از تحریم اشاره و اظهار کرد: مذاکرات برای یافتن شرکای جدید جهت سرمایه‌گذاری و تولید در داخل کشور و نگاه به بازارهای منطقه برای حدود ۴۰۰ میلیون نفر جزو برنامه های اصلی ما در دوران پساتحریم است.

هاشمی افزود: در عین حال علاقه مند هستیم که واسطه ها را در معاملات حذف کرده تا معاملات مستقیما با خود کمپانی ها انجام شود. طبعا با این کار هم از تقلب پیشگیری می شود و هم قیمت ها کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین در این فرایند، اصالت دارو و تجهیزات پزشکی تضمین بیشتری برای مصرف کنندگان دارد.

وی با اشاره به اثرات لغو تحریم ها در حوزه آموزش پزشکی، گفت: در زمینه آموزشی و پژوهشی نیز به همین شکل است و به نظر می رسد بعد از لغو تحریم ها، رفت وآمد بین اساتید، دانشجویان و محققین ایرانی و بین المللی افزایش پیدا خواهد کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "ماموریت‌های وزارت بهداشت در پساتحریم"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
علی
Guest
پساتحریم؟! اول مشکلتان با وزارت رفاه و بیمه ها را حل کنید که… وقتی پزشکیان هم طرح تحول سلامت را مسکن و مخرب معرفی میکند معلوم است وزارت رفاه و بیمه ها اجازه نمیدهد منابع کشور به پای این طرح غیر کار شناسی ریخته شود! البته شاید جنگ زرگری باشد تا دولت متوسل به رهبری برای برداشت از صندوق ذخیره گردد! دلائل اصلی اجرای این طرح غیرکارشناسی: – کسب محبوبیت سریع و کاذب ولو موقت برای بهره برداری دولت در انتخاباتهای آتی – به حاشیه بردن مسکن مهر و … دولت قبل – تامین سود و بهره برخی پزشکان و… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7