نظام سلامت

حقوق پزشکان هشت ماه عقب افتاده است/موفقیت طرح تحول آرامش قبل از طوفان است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مشرق مسعود پزشکیان نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هشدارهای خود از روز اول کلید خوردن طرح تحول سلامت گفت: بر اساس تجارب بین‌المللی، رفرنس‌ها و نظریات کارشناسی این روش توصیه نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه سازمان بهداشت جهانی و سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری نیز روش به‌کار گرفته شده در طرح مذکور را توصیه نکرده‌اند، اظهار داشت: این روشن است که باید از بهداشت و پیشگیری آغاز کرد.

پزشکیان در ادامه گفت: الان دیگر بودجه‌ای وجود ندارد و بیش از هشت ماه است که بیمه‌ها نتوانسته‌اند پول پزشکان را بدهند؛‌ ظاهراً مصداق این است که تا انسان با کله زمین نخورد بیدار نمی‌شود.

وی تصریح کرد: با آغاز طرح تحول سلامت، بودجه را مانند داروهای مسکن به مریض تزریق کردند بدون آنکه دنبال درمان ریشه بیماری باشند یعنی اینها تصور کردند این پولی که تزریق شده است آرامش دائمی ایجاد می‌کند، خوب است، در حالی که آرامش قبل از طوفان است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: موضع من روشن است و آن را در هر جلسه‌ای گفته و آن را پیگیری می‌کنم، اما تا مجلس بیدار نشود حرف زدن‌ها فایده ندارد.

وزیر اسبق بهداشت و درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: حرف ما این است که راه خلاف قانون، خلاف علم، خلاف تدبیر و سیاست را در حوزه بهداشت و درمان نباید طی کنیم و کسانی که از طی این مسیر توسط وزارت بهداشت دفاع کردند باید تاوان آن را بدهند.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7