دانش آموختگان

  دوره کارشناسی ارشد آموزش پزشکی به صورت مجازی راه اندازی می شود

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس محمد باقر لاریجانی با اشاره به مطالعه انجام شده در معاونت آموزشی درخصوص توسعه رشته‌های علوم پزشکی گفت:با بهره‌گیری از تجربه‌های سایر کشورها حیطه‌های دانشی مختلفی براساس این مطالعه استخراج شده که باید به رشته‌های موجود در این حیطه‌ها توجه شود.

وی افزود: براساس این مطالعه رشته‌ها در گروه‌های مختلف دسته بندی شده که می‌توان در مجموع به حیطه‌های حاکمیت و نظام سلامت، بهداشت و پیشگیری، تشخیص و درمان،‌ علوم پایه سلامت و فناوری اشاره کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت اضافه کرد: در مجموع حدود ۳۰۰ رشته از این مطالعه استخراج شده که می‌تواند با برنامه‌ریزی مناسب در قالب تحصیلات تکمیلی برطرف کننده نیازهای کشور باشد.

لاریجانی گفت: نقشه رشته‌های علوم پزشکی کشور تهیه شده و هدف از این مطالعات توسعه عدالت محور رشته‌ها با توجه به نیازها و ظرفیت‌های استان‌های کشور و در راستای دستیابی به مرجعیت علمی در منطقه و جهان است.

 وی همچنین به راه‌اندازی دانشگاه علوم پزشکی مجازی اشاره کرد و اظهار داشت: به زودی دوره کارشناسی ارشد آموزش پزشکی به صورت مجازی برای همه اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار می‌شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه ماموریت‌های مناطق آمایشی با توجه به یافته‌های این دو مطالعه و نظرات دانشگاه‌ها واسپاری شده، ابراز امیدواری کرد: طی چند ماه آینده با اجرای بسته‌های تحول و نوآوری در دانشگاه‌های علوم پزشکی، شاهد اعتلای آموزش علوم پزشکی کشور باشیم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "  دوره کارشناسی ارشد آموزش پزشکی به صورت مجازی راه اندازی می شود"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
Ehsan
Guest

فکر می کنم این کار زمانی مفید به فایده باشه که با نگاه به آینده انجام بشه. به عبارتی دوره آموزش پزشکی برای اتندی که ۶-٧ سال بعد یا حتی ١٠ سال بعد بازنشسته می شه آنچنان فایده ای نداره که برگزاری این دوره ها برای دستیاران تخصصی و فوق تخصصی در حال تحصیل فایده داره.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7