نظام سلامت

بزرگترین بیمارستان هسته ای غرب آسیا بزودی کلنگ زنی می شود

توافق نامه همکاری در ساخت و بهره برداری بزرگترین بیمارستان هسته ای غرب آسیا در تهران پیش از ظهر امروز دوشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان انرژی هسته ای و شهردار تهران در بوستان ولایت به امضا رسید.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا، دکتر علی اکبر صالحی صبح امروز دوشنبه در بوستان ولایت در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه ساخت بزرگترین بیمارستان هسته ای غرب آسیا، با اشاره به امضای این تفاهم نامه گفت: مقدمات کلنگ زنی ساخت این بیمارستان نیز فراهم شده است و ان شاالله با حضور دکتر حسن روحانی رییس جمهور این بیمارستان کلنگ زنی خواهد شد و با سرعت عمل، طرف های این تفاهم نامه همچون وزارت بهداشت و شهرداری، شاهد بهره برداری از آن خواهیم بود.
وی با بیان اینکه بی شک با همت دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موارد این تفاهم اجرایی خواهد شد، عنوان کرد: ساخت این بیمارستان یکی از خدمات فناوری هسته ای در حوزه سلامت است که ان شاالله با بهره برداری از آن شاهد اثرات و خدماتش خواهیم بود.
رییس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: این پروژه بسیار عظیم با اعتبار چند هزار میلیاردی خدمات بسیار گسترده ای ارایه خواهد کرد که در غرب آسیا بی نظیر است و حتی گفته می شود در دنیا نیز چنین بیمارستانی که تمام علم روز و تجهیزات مدرن را بکار گرفته باشد، وجود ندارد.

به گفته صالحی این اولین بیمارستان با این نوع تجهیزات و فناوری است.
وی ابراز امیدواری کرد با همت مسوولان کشور و حمایت های رییس جمهوری زودتر از سایر کشورها با بهره برداری از این بیمارستان نه تنها به هموطنان بلکه به کشورهای همسایه و سایرین نیز خدمات سلامت ارایه کنیم.

دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز صبح امروز در حاشیه این مراسم، با قدردانی از دکتر علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی و دکتر محمدباقر قالیباف شهردار تهران در فراهم شدن مقدمات امضای تفاهم نامه همکاری ساخت بزرگترین بیمارستان هسته ای غرب آسیا ابراز امیدواری کرد با شروع عملیات ساخت این بیمارستان شاهد بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز دنیا و نیز رادیو داروهایی خواهیم بود که به همت متخصصان کشور به خدمت حوزه سلامت می آیند.
دکتر هاشمی با اشاره به جانمایی این بیمارستان در یکی از مناطق جنوبی و پرجمعیت شهر تهران که فاقد زیرساختهای بهداشتی و درمانی متناسب با جمعیت بالای آن بوده است ابراز امیدواری کرد این بیمارستان بتواند خدمات مناسبی را به هموطنان ارایه کند .
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین خواهان همکاری دستگاهها برای توسعه زیرساخت بهداشت و درمان در سایر شهرهای کشور شد و تاکید کرد: ساخت چنین بیمارستانهایی را محدود به شهر تهران نخواهیم کرد و موضوع عدالت در سلامت را در سراسر کشور دنبال می کنیم .
دکتر هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ٢٠هزار تخت بیمارستانی تا پایان این دولت بهره برداری خواهد شد، افزود: این امر را در ادامه اجرای طرح های عدالت محور است .
وی در پایان از همکاری سازمان انرژی اتمی و شهرداری تهران برای احداث این بیمارستان قدردانی کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7