سیاست گذاری سلامت

۹ درصد مردم ایران از نحوه برخورد با حوادث غیر مترقبه آگاه هستند

رئیس اورژانس کشور گفت: تنها ۹ درصد مردم ایران از نحوه برخورد با حوادث غیر مترقبه آگاه هستند و در تلاش هستیم که در سال‌های آینده این رقم به ۶۰ تا ۷۰ درصد برسد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، امین صابرنیا در گردهمایی پدافند غیر عامل در نظام سلامت، اظهار داشت: آمادگی اجتماعی در برابر حوادث بسیار حائز اهمیت است و این نکته باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: سطح آمادگی مردم ایران نسبت به ادبیات مدیریت بحران ۸ تا ۹٫۵ از ۱۰۰ بوده و این بدین مفهوم است که تنها ۹ درصد از مردم نحوه برخورد با حوادث غیرمترقبه را آگاه هستند.

رئیس اورژانس کشور بیان داشت: در تلاش هستیم که در سال‌های آینده ان‌شانءالله آمادگی مردم نسبت به حوادث غیرمترقبه به ۶۰ تا ۷۰ درصد برسد چرا که آگاهی داشتن مردم در این زمینه هزینه‌هایی ناشی از خسارات را کاهش می‌دهد.

صابرنیا در رابطه با حوادث مترقبه نیز، اظهار کرد: به طور مثال اگر حادثه شیمیایی یا بیولوژیک در کشور به وقوع بپیوندد نمی‌دانیم مردم ما چقدر آمادگی دارند، لذا افزایش آگاهی و آمادگی مردم در جهت مقابله با حوادث حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه در بحث بیمارستانی امسال برنامه‌هایی را جهت ارتقای آمادگی‌ها در زمان بروز حوادث آغاز کرده‌ایم، گفت: پس از انجام این برنامه آمادگی‌ها را در تمام بیمارستان‌ها مورد سنجش قرار می‌دهیم و امیدوارم دوستان در این حوزه به مسئله آمادگی بیمارستانی با جدیت توجه کنند چرا که این آمادگی در مسئله پدافند اهمیت دارد.

صابر نیا افزود: اگر در حوادث بیمارستان آسیب ببیند از نظر ایمنی و امنیت دچار آسیب می‌شویم برنامه عملیاتی سلامت رونمایی شد و امیدواریم با همبستگی روسای دانشگاه‌ها بتوانیم در پاسخگویی به حوادث مترقبه و غیرمترقبه آمادگی‌های بیشتری را بدست آوریم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7