دیده بان سلامت

افتتاح مرکز درمان بیماران سرطانی با مواد رادیواکتیو در بوشهر

به گزارش صدای پزشکان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مجید اسدی اظهار داشت: با پیگیری‌های مستمر مسئولان اجرایی استان و با همکاری مشترک میان وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی کشور مرکز ید درمانی و درمان بیماران سرطانی با مواد رادیواکتیو در آستانه افتتاح قرار گرفت.

عضو شورایعالی انجمن قلب و عروق هسته‌ای آمریکا گفت: این مرکز با بهره‌گیری از تجهیزات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته و به‌روز دنیا تا دو هفته دیگر به بهره‌برداری می‌رسد.

اسدی افزود: تعداد مراکز مشابه در کشور انگشت‌شمار بوده و تنها مرکز فعال جنوب کشور و با تخت محدود در بیمارستان نمازی شیراز قرار دارد.

فلوشیپ تصویربرداری پیشرفته از دانشگاه هاروارد خاطرنشان کرد: مرکز ید درمانی و درمان با مواد رادیواکتیو استان بوشهر با مقیاس گسترده‌تر و تخت بیمارستانی بیشتر قابلیت همراهی با مرکز شیراز و پوشش کامل‌تر جنوب کشور و حتی کشورهای همسایه را نیز دارد.

فلوشیپ PET-CT از دانشگاه استانفورد آمریکا افزود: مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر دومین مرکز با موافقت قطعی وزارت در نوع خود در کشور است.

اسدی در رابطه با پذیرش بیماران این مرکز گفت: بیماران از هم‌اکنون می‌توانند جهت نام‌نویسی و تعیین نوبت به مرکز پزشکی هسته‌ای واقع در بیمارستان قلب بوشهر مراجعه کنند.

اسدی گفت: درمان سرطان‌های تیروئید با رادیو داروی ید – ۱۳۱، درمان تسکین متاستاز‌های استخوانی ناشی از سرطان‌ها با رادیو دارو‌های استرانسیوم ۸۹ و ساماریوم۱۵۳، درمان تومور‌های نورواندوکرین با رادیو داروهای ید۱۳۱ – MIBG، درمان التهاب شدید مفاصل در بیماران با مشکل رماتیسم پیشرفته با فسفر ۳۲، درمان سرپایی پرکاری تیروئید با رادیو داروی ید۱۳۱ از جمله روش‌های درمانی رایج در پزشکی هسته‌ای در مرکز مذکور خواهد بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7