آموزشی دانش آموختگان

انتشار دفترچه آزمون دستیاری سال ۹۵: ضرایب متفاوت دروس در رشته ها و آزمون صلاحیت بالینی

تست

به گزارش صدای پزشکان دفترچه راهنمای آزمون دستیاری سال ۹۵ منتشر شد. در این دفترچه زمان آزمون روز ۹ اردیبهشت سال ۹۵ اعلام شده و از جمله تغییرات مهم در آن می توان به اعلام ضریب برای دروس مختلف در هر رشته اشاره کرد. جدول این ضرایب و گروه بندی دروس را در زیر مشاهده می کنید:

grouping1-dastyari-isgpzarayeb-dastyari95-isgpدر این میان تغییر مهم دیگر لزوم شرکت در آزمون صلاحیت بالینی است که البته برای فارغ التحصیلان بهمن ماه ۹۴ به بعد منظور خواهد شد. محدودیت انتخاب رشته به ده رشته و صد رشته_محل تغییر دیگری است که از سال آینده در این آزمئن شاهد خواهیم بود. صدای پزشکان پیش از انتشار دفترچه خبر احتمالی این تغییرات را منتشر کرده بود.

برای دانلود دفترچه و مشاهده جزییات بیشتر می توانید اینجا کلیک کنید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

نظر ۱۸

 • سلام.
  من یه سوال داشتم ولی نمیدونم از کجا باید اطلاعات در موردش کسب کنم.
  من دانشجوی پزشکی ام و شهریور سال ۹۵ فارغ التحصیل میشم و رینگ استریتم.کارهای پایان نامه ام رو هم تمام کرده ام.فقط مونده نگارش و دفاع.
  تصمیم دارم برای امتحان سال ۹۶ اقدام کنم.بر طبق اون چیزی که توی دفترچه های ثبت نام دستیاری نوشته برای دستیاری دوره ۴۴ (سال ۹۶) اینطوری میشه قانونش:
  “دانشجویان پزشکی عمومی متأهل ( اعم از خانم و آقا ) که حداقل تا تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ مشغول به تحصیل بوده و حداکثر تا پایان ۱۳۹۶/۶/۳۱ فارغ التحصیل می گردند و نیز کلیه فارغ التحصیل پزشکی عمومی متأهل از تاریخ ۱۳۹۴/۱۰/۲۰ لغایت ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ ، قبل از شروع به خدمت نظام وظیفه و نیز خدمات لایحه طرح نیروی انسانی .”
  از طرفی طبق قانون، مهلت یک ساله نظام وظیفه بعد از فارغ التحصیلی وجود خواهد داشت.
  در چنین شرایطی آیا نیاز هست پایان نامه ام رو عقب بندازم تا در بازه ۱۳۹۵/۱۲/۲۹ تا ۱۳۹۶/۶/۳۱ فارغ التحصیل بشم یا همینکه تا ۱۳۹۵/۱۰/۲۰ فارغ التحصیل بشم کافیه و نیاز به عقب انداختن پایان نامه نیست؟
  این سوال رو از کدوم مسئولان میتونم بپرسم؟

 • این تغییرات آزمون دستیاری سال ۹۵ که دادن بر اساس این جدول اگه به رشته چشم علاقه داشته باشی خود درس چشم ضریب ۲ ولی زنان ضریب ۴ داره اصلا منطقی نیست و اگه یه بار بادقت به رشته های تخصصی و ضریب ها نگاه کنن می بینن که به هم نمی خوره .

 • سلام
  لطفا در صورت امکان مطالب زیر پیگیری شود:
  ۱- تاریخ و نحوه برگزاری امتحان مهارت بالینی
  ۲-در مورد غیر منطقی بودن و عدم تناسب گروه بندی رشتها با دروس

 • سلام
  خدایی اصلا باعقل جور درنمیاد این چه جور دسته بندیه !!؟؟؟
  اگر به یه ادم مبتدی هم میدادن بهتر از این میتونست گروه بندی و ضریب گذاری کنه !!!
  چقدر بیخود و نا عادلانه شده !!
  ۱٫خیلی راحت میتونستن درس هایی که توی همه رشته ها مشترکه بزارن تو یه گروه با یک ضریب مساوی برای همه رشته ها مثل دروس پاتولوژی_فارماکولوژی_آمار _اخلاق.وحتی رادیو و عفونی
  ۲٫آخه برای رشته پوست داخلی ضریب ۴ داره پوست ضریب ۲ مگه میشه!!
  ۳٫ حداقل باید کل رشته های جراحی رو میزاشتن تو یک گروه مثل جراحی عمومی زنان ارتوپدی اورولوژی ent و نوروسرجری
  ۴٫و….

 • سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  فقط یه سوال، این آزمون صلاحیت کشوری برگزار میشه یا دانشگاهی؟ آخه دانشگاه ما قبلا هم این آزمونو خودجوش برگزار میکرد

 • قلب یکی از دروس هفتگانه داخلی است و نام بردن جداگانه در گروه درسی دو بی معنی است امیدوارم این اشتباه اصلاح شود و اگر منظور دیگری برآن مترتب است واضحا اعلام شود.

 • استفاده از معدل و نمره پره انترنی در مورد فارغ التحصیلان قدیم بی عدالتی است زیرا اینان با علم بر عدم تاثیراین شاخص ها بر آزمون دستیاری این مقاطع را گذرانده اند و اکنون تاثیردادن این شاخص ها آنان را وارد یک رقابت یکطرفه و بدون امکان تصحیح کمبودهای گذشته می کند.

نظری ندارید؟ صدای پزشکان متعهد به انتشار پیام های شما تا حد امکان است اما کلمات با بار توهین، انتشار نمی یابد

Powered by Themes24x7