آموزشی دانش آموختگان

نبودن طب فیزیکی و توانبخشی در دفترچه راهنمای آزمون دستیاری سال ۹۵

image_2015-11-01_23-20-21

صدای پزشکان: پس از انتشار دفترچه راهنمای آزمون دستیاری سال ۹۵، موضوعی که به چشم می آید نبودن رشته طب فیزیکی و توانبخشی در لیست رشته های تخصصی مندرج در این دفترچه است. پیش از این زمزمه هایی از تبدیل این رشته تخصصی به دکترای مستقل از پزشکی و پذیرش از کنکور سراسری به گوش می رسید.اما مشخص نیست که آیا این مسئله با ذکر نشدن این رشته در دفترچه راهنمای آزمون مرتبط است یا خیر.

صدای پزشکان پیگیر این مسئله خواهد بود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

نظر ۵

  • این مطلب توسط اساتید و رییس هیت برد و انجمن طب فیزیکی و توانبخشی پیگیری شد.اشتباه سهوی در تایپ بوده است.چرا که در خود کتابچه رشته ذکر شده است فقط در جدول ضرایب از قلم افتاده بود که آن هم تصحیح خواهد شد.

  • دوستان به نظر من نبود این رشته در نظام سلامت اصلا ملموس نیست و هیچ آسیبی را متوجه بیماران نمی کند
    الان در حیطه طب فیزیکی تخصص های مختلفی مثل ارتوپدی طب سالمندی نورولوژی فیزیوتراپی رماتولوژی و حتی قلب و کار درمانی و…در مجموع به کمال این حیطه را پوشش می دهند و وجود این رشته فقط باعث تحمیل هزینه های گزاف مالی به مردم می شود
    امیدوارم وزارت خانه اگاهانه اقدام به حذف این رشته کرده باشد

    • البته قبلا در متن دفترچه ذکر شده بود. ولی در جدول هم که از قلم افتاده بود وارد شد. دوست عزیز نیاز یک رشته، کاری تخصصی است که متاسفانه در حیطه دانش شما نیست و خارج از حوصله گروه می باشد. نیاز به رشته طب فیزیکی وتوانبخشی در مقابل و تناقض با رشته های دیگر نمی باشد. وظایف و حیطه های درمانی آن کاملا مشخص است.

    • ببخشید شما ؟ ظاهرا از وزارت بهداشت امریکا در زمینه لزوم نیازمندی به رشته های مختلف پزشکی توانمندترید. . در ضمن همین تعداد رشته که با سه نقطه ادامه دادید در زمینه های مشخص شده در این رشته تجمیع شده و با احاطه قویتر و کاملتری که دارد نواقص خدمت رسانی و درمان بیماران را پوشش میدهد

نظری ندارید؟ صدای پزشکان متعهد به انتشار پیام های شما تا حد امکان است اما کلمات با بار توهین، انتشار نمی یابد

Powered by Themes24x7