دانشجویان صنفی فرهنگی

افتتاح ۲۸ خوابگاه دانشجویی/ حمایت از تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان

معاون دانشجویی وزیر بهداشت با اشاره به تهیه و تدوین اولین سند خوابگاه دانشجویی استاندارد از افتتاح ۲۸ خوابگاه ملکی، وقفی و مشارکتی طی دو سال گذشته خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، محمدرضا فراهانی در رابطه با خانه نشریات دانشجویی دانشگاه‌های پزشکی کشور، اظهار داشت: این خانه‌ها برای اولین بار در سال ۹۴، با هدف مشورت‌دهی دانشجویان به معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در حوزه نشریات و تقویت نشریات دانشجویی تأسیس و انتخابات آن در حاشیه نشست فعالان نشریات دانشجویی برگزار شد و ۲۰ نفر برای شورای مرکزی این نهاد انتخاب شدند.

وی افزود: حمایت از تشکل‌های اسلامی دانشگاهیان مورد توجه معاونت دانشجویی وزارت بهداشت قرار داشته که پس از دریافت مجوز رسمی فعالیت از مرجع ذیصلاح در جهت تحقق اهداف اسلامی و ارزش‌های انقلاب و نظام اسلامی در چارچوب قانون اساسی و قوانین مربوطه فعالیت می‌کنند.

معاون دانشجویی وزیر بهداشت، ادامه داد: تشکل‌های اسلامی دانشجویی عموماً زیر مجموعه یک اتحادیه فعالیت کرده و هویت مستقل دارند و از سال ۹۲ تا ۹۴ در راستای تقویت و توسعه فعالیت‌های اتحادیه تشکل‌های بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی، اتحادیه دفتر تحکیم وحدت همچنین اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل بیش از ۵ میلیارد ریال به این اتحادیه‌ها اختصاص داده شده است.

فراهانی از تهیه و تدوین آئین‌نامه انجمن‌های علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور خبر داد و افزود: این آئین‌نامه بر اساس مواد ۸ و ۲۰ قانون برنامه پنجم توسعه و به منظور حمایت، تقویت و ترویج فرهنگ و اخلاق علمی در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور همچنین تقویت روحیه و بنیه علمی دانشجویان مستعد انجام شده است.

وی گفت: فراهم آوردن زمینه‌های مناسب برای فعالیت‌های جمعی علمی و کارگروهی، افزایش مهارت‌های علمی همچنین بهره‌گیری از توانمندی و خلاقیت آنان در تحقق پیشرفت علمی و نهضت تولید علم و جنبش نرم‌افزاری از دیگر برنامه‌های مورد نظر در تهیه و تدوین آئین‌نامه انجمن علمی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور است.

معاون دانشجویی وزیر بهداشت در رابطه با حوزه رفاهی معیشتی دانشجویان، اظهار داشت:‌ طی دو سال گذشته طرح جامع معیشت و رفاه دانشگاهی در مجتمع‌های دانشگاهی تدوین و نخستین سند خوابگاه دانشجویی استاندارد نیز تهیه و تدوین شد.

فراهانی گفت: در دو سال ۹۳ و ۹۴ تمامی دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تحت پوشش ۱۰۰ درصدی بیمه حوادث قرار گرفتند و شاخص‌ اعتبارسنجی خوابگاه‌های دانشجویی در سال جاری تدوین شد.

وی از افتتاح و بهره‌برداری از ۲۸ خوابگاه دانشجویی ملکی، وقفی و مشارکتی از دو سال گذشته تا کنون خبر داد و گفت: ۶ غذاخوری دانشجویی به متراژ بیش از ۳۵۰۰ متر مربع با ظرفیت ۴۵۰۰ نفر طی دو سال گذشته افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است.

معاون دانشجویی وزیر بهداشت در پایان، گفت: طی دو سال گذشته ۵ کار گروه تخصصی برنامه‌ریزی تحول «خوابگاه‌های دانشجویی، تغذیه دانشجویی، سلامت روان دانشجویان، ورزش و مشارکت‌های دانشجویی» برگزار شد و به اهداف مورد نظر در این رابطه دست یافتیم.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7