اقتصاد سلامت نظام سلامت

برنامه‌های وزارت بهداشت برای خروج از رکود اقتصادی

وزیر بهداشت

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه صنعتگران دارو باید همت کنند و در بازار منطقه نقش جدی داشته باشند، گفت: فرصت‌های زیادی در زمینه تجهیزات پزشکی و دارویی وجود دارد که باید مورد توجه صنعتگران قرار گیرد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در همایش و نمایشگاه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: بر اساس ارزیابی‌ها در حوزه دارو فعالیت در این زمینه خوب بوده ولی عالی نیست و با فرصت برداشتن تحریم‌ها محققین باید تلاش کنند و صنعتگران نیز همت داشته باشند که نقش جدی در بازار منطقه در دست گیرند.

وی افزود: در زمینه تجهیزات پزشکی در ابتدای راه هستیم که با فرصت‌های زیادی که وجود دارد توسط جوانان و با حمایت دولت یازدهم برنامه‌های مناسبی را می‌توان انجام داد، لذا باید تلاش‌ها را مضاعف کنیم تا ملتی برنده باشیم. کشوری که از لحاظ فناوری قوی باشد موفق است و این استعداد ذاتی در ایرانیان نیز وجود دارد.

وزیر بهداشت ادامه داد: از لحاظ نیروهای تخصصی مشکلی نداریم ولی این نیروها برای رشد  گاهی مشکل داشته و در جاهای دیگر می‌درخشند بنابر این به این مسئله باید توجه داشت.

هاشمی در رابطه با برنامه‌های وزارت بهداشت برای خروج از رکود اقتصادی گفت: این مسئله کار حوزه اقتصادی دولت بوده و ما در صورتی که برنامه‌هایمان را به درستی انجام دهیم به مردم خدمت کرده‌ایم؛ همچنین وقتی در حوزه سلامت تلاش بی‌وقفه داشته باشیم موفق می‌شویم.

وی خاطر نشان کرد: انتظار داریم که از طریق تعریف مشوق‌ها همچون معافیت مالیاتی و ارائه وام‌های بانکی برنامه‌ها انجام شود و موفقیت‌ها افزایش یابد.

وزیر بهداشت در پایان گفت: برای خروج از رکود از جمله برنامه‌های ما بسترسازی است و ما در این زمینه می‌توانیم تعریف شغل‌های جدید داشته باشیم ولی اقدامات و برنامه‌های اصلی در این زمینه توسط گروه اقتصادی دولت و مصوبات مجلس انجام می‌گیرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

نظری ندارید؟ صدای پزشکان متعهد به انتشار پیام های شما تا حد امکان است اما کلمات با بار توهین، انتشار نمی یابد

Powered by Themes24x7