سیاست گذاری سلامت

وزیر بهداشت: در حوزه ی پزشکی انتخاب ما بهترین هاست، از هر کجای دنیا لازم باشد تجهیزات پزشکی را انتخاب می کنیم.

وزیر بهداشت گفت: چین کشوری پیشرفته است و امکان دارد محصولات دارویی و بهداشتی مرغوبی داشته باشد. سیاست دولت بر این است که دانش فنی وارد کند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مهر،دکتر هاشمی  در بیست و یکمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری ها در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا وزارت بهداشت از سیاست های دولت در واردات محصولات چینی تبعیت می کند یا خیر گفت: مگر سیاست دولت بر واردات چینی است! تا جایی که اطلاع دارم این موضوع درست نیست. دولت به دنبال این است که دانش فنی وارد کشور شود نه اینکه واردات بتواند بخش عمده ای از هزینه های ما را به خودش اختصاص دهد. به تبع برای واردات هم به دنبال بهترین ها هستند. ممکن است چین هم محصولات مرغوب و خوبی داشته باشد. چین کشوری پیشرفته است و به نظر می رسد در آینده اقتصاد عمده دنیا را تسخیر کند. اکنون نیز چنین است پس این جزو سیاست های یک دولت است که می تواند از کشوری محصولات وارد کند و یا دانش فنی.

رفتار ما در حفاظت از جان مردم باید به گونه ای باشد که انتظار داریم برای خودمان و یا اعضای خانواده مان آن رفتار انجام شود. نمی شود در جیب من قرص خارجی باشد اما به مردم داروی ایرانی توصیه کنم. در حوزه پزشکی انتخاب ما بهترین هاست. از هر کجای دنیا که باشد تجهیزات پزشکی و یا مواد اولیه مناسب را انتخاب می کنیم.

وی گفت: در حوزه پزشکی مسئولیت ما سنگین تر است. رفتار ما در حفاظت از جان مردم باید به گونه ای باشد که انتظار داریم برای خودمان و یا اعضای خانواده مان آن رفتار انجام شود. نمی شود در جیب من قرص خارجی باشد اما به مردم داروی ایرانی توصیه کنم. در حوزه پزشکی انتخاب ما بهترین هاست. از هر کجای دنیا که باشد تجهیزات پزشکی و یا مواد اولیه مناسب را انتخاب می کنیم.

وزیر بهداشت گفت: اگر تحریم ها برداشته شود این امکان فراهم می شود که به ادعایمان عمل کنیم. تا به حال این امکان در برخی از مسائل فراهم نبوده ولی از این به بعد بهانه ای وجود نخواهد داشت. امیدواریم در چند ماه آینده اشکالاتی که در مواد دارویی و یا تجهیزات پزشکی وجود داشته را اصلاح کنیم.

هاشمی همچنین درباره اینکه آیا بیمارستان های خصوصی برای خدماتشان تعرفه خاصی دارند تصریح کرد: در بیمارستان های خصوصی و یا دولتی همه تعرفه ها توسط هیئت وزیران هر ساله تعیین می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7