سیاست گذاری سلامت

طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها با همکاری دانشکده‌ها اجرایی می‌شود

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، وزیر بهداشت گفت: طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها با همکاری دانشکده‌های پرستاری اجرایی می‌شود.

دکتر حسن هاشمی درباره طرح تربیت پرستار در بیمارستان‌ها اظهار کرد: اگر روسای دانشگاه‌ها این طرح را به درستی برای دانشجویان پرستاری توضیح دهند خواهیم دید که قطعا به نفع مردم و نیاز کشور است.

وی افزود: هر یک از بیمارستان‌های دولتی و خصوصی که از نظر دانشکده‌های پرستاری توانایی و صلاحیت تربیت دانشجویان پرستاری را داشته باشند به آنان مجوز داده می‌شود.

هاشمی تصریح کرد: البته اینکه کدام بیمارستان‌ها و در چه استان‌ها و چه تعداد بیمارستان این توانایی را دارند هنوز مشخص نشده است و بستگی و صلاح دید و تشخیص دانشکده‌های پرستاری دارد.

وزیر بهداشت در پایان اظهارکرد: از ظرفیت‌های مغفولی که در بخش‌های دولتی و خصوصی وجود دارد برای تربیت پرستا‌ران استفاده می‌شود، مشروط به اینکه این طرح به طور کامل با نظارت دانشکده‌های پرستاری اجرا شود و در این صورت هیچ مانع و مشکلی وجود ندارد.

لازم به ذکر است که اجرای طرح تربیت پرستار در بیمارستان ها اعتراضات زیادی را در بین جامعه پرستاری در پی داشته است اما مسئولین وزارت بهداشت تاکید کرده اند که به دلیل نیاز کشور به پرستار این طرج اجرا خواهد شد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7