دانش آموختگان

میزان تعرفه هاى پزشکى از ایده آل خیلى فاصله دارد

قائم مقام وزیر بهداشت گفت: میزان تعرفه‌های پزشکی از مقدار ایده‌آل خیلی فاصله دارد که با توجه به بودجه کشور برنامه‌هایی در دست اقدام داریم.

به گزارش صداى پزشکان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دکتر حریرچی قائم مقام وزیر بهداشت در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان در خصوص میزان رعایت تعرفه‌های پزشکی و رعایت آن در جامعه پزشکی گفت: طبق بررسی‌هایی که ما داشته‌ایم اکثر پزشکان به ویژه در شهرستان‌ها با این تعرفه‌های تعیین شده مشغول به خدمت‌رسانی به مردم هستند. تعرفه‌های پزشکی چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده است ولی هنوز نتوانسته‌ایم میزان تعرفه‌ها را به رقم ایده‌آل برسانیم.

وی افزود: میزان تعرفه‌های پزشکی با توجه به امکان و فضای مالی کشور و همچنین امکانات بودجه‌ای کشور تعیین می‌گردد. بنابراین باید ببینیم توانایی‌های مالی کشور در آینده چگونه پیش می‌رود و براساس آن قطعاً تغییراتی در میزان تعرفه‌ها اتفاق خواهد افتاد.

وی در پایان تأکید کرد: تغییراتی که در میزان تعرفه‌ها اتفاق افتاده است بسیار زیاد بوده ولی هنوز اقدامات و برنامه‌هایی برای رساندن آن به میزان ایده‌‌آل در دست اقدام است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7