پزشکان عمومی

نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری تا یکشنبه اعلام می شود/اعلام نتایج دکترا تا ۱۶ آذر

رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت با اعلام اینکه نتایج تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری تا فردا یکشنبه اعلام می شود گفت: نتایج آزمون دکترای علوم پزشکی نیز ۱۶ آذر یا حداکثر ۱۷ آذر اعلام می شود.

به گزارش صداى پزشکان به نقل از ایرنا، محمد حسین پورکاظمی در گفت و گو باخبرنگار سلامت ایرنا افزود: نتایج تکمیل ظرفیت چهل و دومین آزمون دستیاری پزشکی (آزمون ورود پزشکان عمومی به دوره های به تخصصی) امروز یا حداکثر فردا (یکشنبه) اعلام می شود و بالغ بر ۳۰۰ نفر پذیرفته شده جدید این آزمون معرفی می شوند.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: چهل و دومین آزمون دستیاری پزشکی ۱۲ اردیبهشت امسال (سال ۹۴) با شرکت ۱۲ هزار پزشک عمومی برگزار شد و در مرحله اول حدود ۳۲۰۰ نفر پذیرفته شده این آزمون معرفی شدند.
وی همچنین از برگزاری چهل و سومین دوره آزمون دستیاری کشور در نهم اردیبهشت سال ۹۵ خبر داد.
پورکاظمی در خصوص اعلام نتایج آزمون دکترا (phd) رشته های علوم پزشکی نیز یادآورشد: نتایج این آزمون ۱۶ آذر یا حداکثر ۱۷ آذر اعلام می شود.
وی افزود: در این آزمون از بین کسانی که حد نصاب نمره را به دست آورده اند معادل دو برابر ظرفیت دوره های دکترای رشته های علوم پزشکی به دانشگاهها معرفی می شوند.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: در این آزمون ۷۰ درصد نمره قبولی در آزمون کتبی به دست می آید و ۳۰ درصد نمره نیز از طریق مصاحبه و بر اساس تعداد مقاله و کارهای تحقیقاتی و آموزشی فرد محاسبه می شود.
آزمون دکترای رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت، داروسازی، دندانپزشکی و طب سنتی ۱۴ آبان امسال (سال ۹۴) برگزار شد. در این آزمون حدود هشت هزار نفر شرکت کردند. ظرفیت پذیرش نهایی در این آزمون نیز حدود ۹۰۰نفر است.
به گفته پورکاظمی در گرایش های مختلف رشته های دوره دکترا پذیرش دانشجو در حدود ۵۰ تا ۶۰ رشته مختلف انجام می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7