دیده بان سلامت

فوتی‌های آنفلوانزا H1N1 در کرمان به ۱۶ نفر رسید

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: در حال حاضر تعداد موارد مرگ ناشی از بیماری آنفلوانزا در استان کرمان به حدود ۱۶ مورد طی یک و نیم ماه گذشته رسیده است که تقریبا همه آنها مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و مزمن بوده‌اند.

به گزارش صداى پزشکان به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، نوذر نخعی اظهار کرد: ابتلا به آنفلوانزای H1N1 موضوع جدیدی نیست که در کشورهای دیگر رخ ندهد. این بیماری از فروردین سال ۱۳۸۸ به صورت پاندمی (عالم گیری) آغاز و در اقصی نقاط دنیا، هر ساله در فصول سرد خود را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه آنفلوانزا در آمریکا در هر سال بین ۵ تا ۲۰ درصد مردم را مبتلا می‌کند و هر ساله ۳۰۰۰ تا ۴۹۰۰۰ نفر به علت این بیماری فوت می‌کنند، تصریح کرد: در کرمان به نظر می‌رسد شدت بیماری در افراد مبتلا که دچار بیماری‌های زمینه‌ای از جمله بیماری‌های تنفسی مزمن و بیماری‌های قلبی هستند بیشتر بوده است و این امر سبب شده تعداد موارد بستری کمی بیش از سال‌های قبل باشد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: در حال حاضر تعداد موارد مرگ ناشی از بیماری آنفلولانزا در استان کرمان به حدود ۱۶ مورد طی یک و نیم ماه گذشته رسیده است که تقریبا همه انها مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای و مزمن بوده‌اند.

نخعی خاطرنشان کرد: تاکنون در کرمان حدود ۱۰۰ بیمار در بیمارستان‌های سطح شهر بستری شده‌اند که آمار نگران کننده‌ای نیست.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7