نظام سلامت

ایران رتبه دوم در ١٣ کشور برگزیده جهان در کنترل بیماریهای غیر واگیر

قائم وزیر بهداشت در امور بین الملل از معرفی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ۱۳ کشور برگزیده جهان در کنترل بیماریهای غیر واگیر از سوی سازمان جهانی بهداشت  خبر داد و گفت : ایران رتبه دوم را در بین ۱۳ کشور معرفی شده کسب کرده است.

 

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا؛ دکتر محسن اسدی لاری ضمن اعلام این خبر گفت : با توجه به گزارش اخیر سازمان جهانی بهداشت تحت عنوان: ” پایش پیشرفت بیماری های غیرواگیر در سال ۲۰۱۵ در دنیا”  که در نشست جانبی مجمع عمومی سازمان ملل متحد پیرامون اهداف توسعه پایدار با حضور سران کشورهای جهان در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار شد، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از ۱۳ کشور برگزیده جهان که توانسته است ۱۲ اقدام پیرامون شاخص های دهگانه پایش جهانی پیشگیری و کنترل بیماری های غیرواگیر را برنامه ریزی و عملیاتی نماید، معرفی شد.

دکتر اسدی لاری گفت: بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت جایگاه کشورمان به لحاظ پیشگیری و کنترل بیماریهای غیرواگیر ،همتراز با کشورهای شیلی و انگلستان بوده و بعد از کشورهای برزیل و کاستاریکا در جایگاه دوم جهانی قرار گرفته است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل در ادامه افزود: بیماری های غیرواگیر در جهان به ایجاد چالش های قابل توجه در نظام سلامت و بروز نابرابری در بین کشورها و جوامع و مخاطره توسعه پایدار منجر می شود.

وی گفت: در همین راستا سازمان جهانی بهداشت، برنامه عمل پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ را تدوین نموده که  این برنامه مشتمل بر ۹ هدف جهانی است.

قائم مقام وزیر بهداشت در امور بین الملل   معرفی کشورمان از سوی سازمان جهانی بهداشت به عنوان یکی از کشورهای موفق در زمینه کنترل بیماریهای غیرواگیر را به عنوان یکی از دستاوردهای مهم طرح تحول سلامت در حوزه بهداشت عمومی عنوان کرد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7