دیده بان سلامت

دستگاه‌های نظارتی بگویند چه کسانی و با چه هدفی کشور را ملتهب می‌کنند

وزیر بهداشت با اشاره به جو روانی ایجادشده در جامعه درباره آنفلوآنزا گفت: این یک سرماخوردگی ساده است و افرادی کشور را ملتهب کردند که داروهای تاریخ گذشته خود را به فروش برسانند، دستگاه نظارتی باید بگوید این افراد چه کسانی بودند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، دکتر هاشمی در توضیحی درباره به وجود آمدن بازار سیاه ماسک، دارو و واکسن برای آنفلوآنزا گفت: عده‌ای با وجود توضیحات ما، کشور را وارد اضطراب کرده‌اند و به راحتی توانستند در فضای مجازی و تلویزیون آنتن بگیرند.

ما از زمان موسم حج در مورد آنفلوآنزا اطلاع‌رسانی کردیم اما به یکباره عده‌ای موجی ایجاد کردند که خیلی چیزها در آن فروخته شد حتی بازار سیاه برای ماسک و واکسن به‌وجود آمد و داروهای تاریخ گذشته همه به فروش رفت.عده‌ای با وجود توضیحات ما، کشور را وارد اضطراب کرده‌اند و به راحتی توانستند در فضای مجازی و تلویزیون آنتن بگیرند.  

هاشمی ادامه داد: ما به زحمت توانستیم این باور را به مردم برگردانیم که H1N1 همان سرماخوردگی است که از بچگی و سالهاست با آن دست و پنجه نرم می‌کنیم.

دکتر هاشمی افزود: ما از زمان موسم حج در مورد آنفلوآنزا اطلاع‌رسانی کردیم اما به یکباره عده‌ای موجی ایجاد کردند که خیلی چیزها در آن فروخته شد حتی بازار سیاه برای ماسک و واکسن به‌وجود آمد و داروهای تاریخ گذشته همه به فروش رفت. به نظر می‌رسد با فروش این اقلام دیگر آنفلوآنزا در کشور ریشه‌کن شده است.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در اطلاع‌رسانی صحیح به مردم دارند، گفت: البته این موجی که ایجاد شد از یک جهت خوب بود چرا که توجه مردم را به خود جلب کرد اما اینکه چه کسانی و با چه هدفی این موج را ایجاد کردند دستگاه‌های نظارتی باید پاسخگو باشند، به عقیده من هرازچندگاهی یک عملیات روانی در مورد موفقیت‌های دولت در حوزه سلامت صورت می‌گیرد که البته در برخی از آنها ما نیز مقصر هستیم.

هاشمی در مورد فرارسیدن روز پژوهش نیز گفت: وضعیت پژوهش در کل کشور مطلوب است و با وجود اینکه تعداد ما پزشکان کمتر از دیگر افشار تحصیلکرده است، اما یک سوم تولید علم کشور را در اختیار داریم و همچنین بیشتر اعضای دانشمندان یک درصد برتر دنیا را تشکیل می‌دهیم.

وی خاطرنشان کرد: تولید مقالات علمی در پزشکی دچار رکود نشده و البته ما انتظار بیشتری از فار‌غ‌التحصیلان خود داریم.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "دستگاه‌های نظارتی بگویند چه کسانی و با چه هدفی کشور را ملتهب می‌کنند"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
cOLD
Guest

وزیر دانا واکسن تاریخ گذشته رو مگه میشه فروخت؟ مردم کورن؟ نمی بینن چی نوشته روش؟ در ثانی واکسن رو کدوم آقازاده وارد میکنه؟ اگرم واکسن و ماسک داره خروار خروار فروش میره پولش میره جیب آقا زاده های وارد کننده. این شمایی که برای پوشوندن وضعیت وخیم اپیدمی آنفولانزا در کشور داری هوچی گری میکنی

wpDiscuz
Powered by Themes24x7