دیده بان سلامت

آمادگى کامل بیمارستان ها و اورژانس هاى وزارت بهداشت در پى آلودگى هوا

سخنگوی اورژانس کشور، وضعیت هوای تهران را برای گروه های حساس ناسالم عنوان کرد و گفت: در شرایط حاضر، شرایط برای سالمندان، بیماران تنفسی و کودکان مناسب نیست که لازم است این افراد مراقبت های بیشتری را رعایت کنند.

به گزارش صداى پزشکان به نقل از وبدا، مجتبی خالدی در گفتگو با خبرنگار وبدا؛ با اعلام این خبر اظهار داشت: ممکن است شرایط آلودگی هوا تا روز دوشنبه ادامه داشته باشد اما افرادی که مجبور هستند ساعات طولانی را در روز تردد و فعالیت بدنی داشته باشند، باید نکات بهداشتی را رعایت کنند.

وی ابراز امیدواری کرد که طبق پیش بینی های سازمان هواشناسی، روز دوشنبه در تهران شاهد بارندگی باشیم تا هوای پاک داشته باشیم.

خالدی افزود: در حال حاضر با توجه به آلودگی هوا، استفاده از ماسک، برای افراد حساس مانند سالمندان، کودکان و بیماران قلبی و تنفسی توصیه می شود ضمن اینکه در صورتی که شرایط به حد بحران برسد، وزارت بهداشت آمادگی کامل دارد و عوامل اورژانس در مناطق پرتردد حضور پیدا خواهند کرد و در صورت لزوم، راهنماهای بهداشتی و توزیع ماسک را برای شهروندان انجام خواهند داد.

وی در ادامه گفت: در زمان بحران شرایط آب و هوایی، در صدد هستیم تا بتوانیم زمان ارائه خدمات فوریت های پزشکی را کاهش دهیم و در بیمارستانها نیز آمادگی کامل و شبانه روزی وجود دارد و بررسی وضعیت هوا نیز توسط کارشناسان بهداشت محیط وزارت بهداشت به صورت مداوم انجام می شود و آنها با شرکت کنترل کیفیت هوا ارتباط بسیار خوبی دارند.

سخنگوی اورژانس میزان آلودگی هوای تهران را بین ۱۵۰ تا ۱۶۰ عنوان کرد و افزود: اگر شاخص آلودگی هوا به عدد ۲۰۰ برسد، باید اقدامات بیشتری صورت گیرد و اورژانس ۱۱۵ نیز فعال تر خواهد شد.

وی به تشکیل جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا در صبح امروز اشاره کرد و گفت: در این جلسه، راهکارهایی به منظور پیشگیری از آلودگی بیشتر هوا پیشنهاد شد به گونه ای که بخشنامه ای به کارخانه هایی که باعث آلودگی می شوند ابلاغ شود و در صورت ادامه چنین شرایطی، ممکن است با صلاحدید مسوولین آموزش و پرورش، تعطیلی مدارس تا پایان هفته ادامه یابد.

خالدی در ادامه مردم را به رعایت نکات بهداشتی و مراقبت های لازم تشویق کرد و یادآور شد: تردد های غیر ضروری در سطح شهر و همچنین استفاده از وسایل نقلیه عمومی می تواند در کاهش آلودگی هوا موثر باشد اما وزارت بهداشت آمادگی کامل برای چنین شرایطی را دارد.

سخنگوی اورژانس خاطرنشان کرد: اگر شرایط آلودگی هوا از وضعیت ” ناسالم “به سوی هشدار برود، لازم است تا اقداماتی را نیز برای افراد سالم انجام دهیم اما توصیه اصلی ما به مردم، استفاده از وسایل نقلیه عمومی است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7