دانش آموختگان دانشجویان

عضو کمیسیون بهداشت مجلس: جوسازی رسانه ای علیه پزشکان و نظام سلامت، برنامه ریزی شده و در جهت تخریب دولت است

به گزارش صدای پزشکان به نقل از شفاآنلاین، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: جوسازی علیه دولت و وزیر بهداشت که با تلاش فراوان در اقدامی کم سابقه توانسته حوزه سلامت را در اولویت قرار دهد غیر منصفانه است ضمن اینکه رسانه ای کردن برخی اتفاق ها و حوادث کوچک واثبات نشده به هیچ عنوان به نفع مردم و جامعه نیست.دکتر حمید رضا عزیزی فارسانی نگاهی به شرایط موجود و حوادثی که درهفته های اخیر رخ داده این باور را در ذهن تقویت می کند که متاسفانه برخی جنجال سازی های رسانه ای عمدی و برنامه ریزی شده است . چرا که شنیدن برخی از این اخبار با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست . ضمن اینکه به نظر می رسد کار به لج و لجبازی و اقدام های تلافی جویانه کشیده شده است.

نماینده مردم چهار محال و بختیاری درمجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به عنوان مثال دیدیم که انتشارخبر حادثه بیمارستان خمینی شهر و بخیه زدن چانه یک پسر بچه چهار ساله چه غوغایی به پا کرد در حالی که با گذشت چند هفته از این ماجرا هنوز گزارش های ضد و نقیضی می شنویم و اصل ماجرا هم روشن نیست.

وی خاطرنشان کرد :من اعتقاد دارم که این حوادث به نوعی برنامه ریزی شده است و هدفی جز ضربه زدن به طرح تحول نظام سلامت ندارند.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس تصریح کرد :این طرح با اولویت بخشیدن به حوزه سلامت یکی از افتخارات این دولت است و جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.البته برخی انتقاد ها و ایرادها به این طرح منطقی است .اما به عنوان یک طرح ملی بزرگ همه باید از آن حمایت کنند و با نقد و بررسی رفع اشکال شود. اما بزرگنمایی چالش ها و نواقص موجود جز آسیب رساندن و تخریب نتیجه ای نخواهد داشت و به نظر می رسد عده ای همانطور که وزیر بهداشت نیز گفتند مهندسی شده قصد تخریب نظام سلامت و جامعه پزشکی را دارند.

دکتر عزیزی گفت: بیشترین تبعات این اقدام ها سیاه نمایی چهره جامعه پزشکی است.حال آنکه بر اساس نظر سنجی ها پزشکان محبوب ترین و قابل اعتماد ترین قشر جامعه محسوب می شوند. اما این اقدام های هدفمند از سوی برخی مغرضان باعث مخدوش شدن چهره پزشکان در میان مردم می شود.

وی خاطر نشان کرد :اما آثار و تبعات روانی منفی آن روی مردم است و زیر سوال بردن طرح تحول سلامت در شرایطی که رضایت حداکثری نیز به دنبال داشته پسندیده نیست.ضمن اینکه ایجاد آسیب به مردم و جامعه نوعی بداخلاقی و آسیب است که باید از آن جلوگیری شود.

به گفته عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، نهادهای امنیتی و نظارتی باید با ریشه یابی و پیدا کردن عوامل این اتفاق ها و شناسایی سازنده این سناریو ها هر چه زودتر قائله برپاشده برعلیه جامعه پزشکی و نظام سلامت راپایان دهند.

وی افزود: البته من نمی گویم در جامعه پزشکی هیچ خطایی رخ نمی دهد حتی ممکن است ما پزشک و پرستار مبتلا به اختلال روانی هم داشته باشیم اما تعمیم دادن آن به کل جامعه پزشکی درست نیست. جوسازی علیه دولت و وزیر بهداشتی که با تلاش فراوان و اقدامی بی سابقه حوزه سلامت را در اولویت قرار داده غیر منصفانه است.حال آنکه رسانه ای کردن برخی اتفاق ها و حوادث به نفع مردم و جامعه نیست.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "عضو کمیسیون بهداشت مجلس: جوسازی رسانه ای علیه پزشکان و نظام سلامت، برنامه ریزی شده و در جهت تخریب دولت است"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
رضا
Guest

کاملا درست می گن.تحول نظام سلامت کار بسیار بزرگیه که تا حالا سابقه نداشته است.این طرح اگر چه نواقصی دارد اما رضایت مردمی بسیار بالایی داشته است.پرداختی مردم بعد از اجرای این تحول بسیار کاهش یافته است.خوب به طور طبیعی چنین طرح بزرگی نیازمند زمان است تا نواقص اصلاح و کاستی ها تکمیل شود.متاسفانه عده ای با سیاه نمایی باعث نارضایتی جامعه پزشکی و تشویش اذهان مردم کشورمان شده اند .

wpDiscuz
Powered by Themes24x7