اقتصاد سلامت

قیمت تجهیزات پزشکی ۲۵ درصد کاهش یافت

رئیس سازمان غذا و دارو، از افزایش سهم تولیدات داخلی در بازار تجهیزات پزشکی کشور به ۶۰ درصد تا سال ۱۴۰۴ و کاهش ۲۵ درصدی قیمت این تجهیزات در یکسال گذشته خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، رسول دیناروند افزود: تا پایان افق ۱۴۰۴ سهم تولید داخل تجهیزات پزشکی به حداقل ۶۰ درصد بازار کشور می رسد.
وی گفت: اقدامات انجام شده در حوزه تجهیزات پزشکی به کاهش قیمت تجهیزات بیمارستانی منجر شده و سال گذشته نسبت به سال ۹۲، معادل ۱۰ درصد صرفه جویی ارزی در حوزه واردات تجهیزات پزشکی داشته ایم.
معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: قیمت تجهیزات پزشکی برای مصرف کننده در بیمارستان های دولتی در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۲ تا ۲۵ درصد کاهش یافته است.
دیناروند با اشاره به کاهش قیمت برخی لوازم پزشکی تا ۷۰ درصد گفت: اکنون بیش از ۴۰۰ شرکت داخلی در حوزه تجهیزات پزشکی فعالیت می کنند.
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه قیمت گذاری تجهیزات پزشکی از سال گذشته در کشور آغاز شده، افزود: کاهش قیمت تجهیزات پزشکی در مقایسه با کشورهای منطقه و بازار مصرفی دنیا صورت گرفته است.
نخستین نمایشگاه بین المللی بیمارستان سازی، تجهیزات و تاسیسات بیمارستانی، با هدف معرفی ظرفیت های بالقوه و بالفعل کشور در این زمینه و شناسایی مشکلات و موانع و بسترهای سرمایه گذاری از دوم تا پنجم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "قیمت تجهیزات پزشکی ۲۵ درصد کاهش یافت"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
فاطمه
Guest
حقوق من دو میلیونو هشتصده با اضافه کار و کارانه می شه سه میلیون.من پزشک عمومی ام.سال ۸۰ فارغالتحصیل شدم..بخاطر حجم کاری زیاد تو مرکز بهداشت بیمار شدم.و یکماهه تو خونه بستریم.حتی یکی از همکارانم تلفنی هم حالمو نپرسیده.دست راستم کرخت شده .حدود صد میلیون جمعیت تحت پوشش من هستند.گفته بودند سه پزشکه می کنیم.ولی منو به تنهایی مجبور به کار سخت می کنند.طرح سلامت سالمندان هم شروع شده.بدون یک ریال پول .می گویند موظفیتونه.من بادست کرخت وبا گردن شکسته همه فکرم اینه که چطور می خوام ویزیت کنم ونسخه بنویسم.روحیه امو از دست دادم کمکمان کنید به داد پزشکان… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7