نظام سلامت

قوه قضائیه : جو منفی علیه پزشکان، به ضرر جامعه است

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه گفت: امروز فضای نسبتا ملتهبی علیه جامعه پزشکی جریان دارد که به وجود آمدن این فضا به نفع کشور نیست.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، محمد باقر الفت روز چهارشنبه در مراسم امضا تفاهمنامه مشترک بین این معاونت و سازمان نظام پزشکی به اقدامات پیشگیرانه در رابطه با ملتهب نشدن فضا علیه جامعه پزشکی تاکید کرد و گفت: این اقدامات فرا قوه ای است و همکاری همه دست اندرکاران را لازم دارد.

الفت با بیان اینکه بعد از انقلاب تعداد پزشکان کشور افزایش یافت و تجربه های پزشکی در حد بالایی قرار گرفت، گفت: نگاه کشور های منطقه از نظر پزشکی به کشور ما دوخته شده است و خوشبختانه امروزه مردم ما برای درمان بی نیاز از کشورهای دیگرند و همه اقدامات درمانی در کشور خودمان صورت می گیرد.

وی به تفاهمنامه مشترک بین معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و هدف از امضای این تفاهمنامه را افزایش اعتماد عمومی به پزشکان عنوان کرد.

متاسفانه برخی رسانه ها در راستای مخدوش کردن فعالیت های پزشکی فعالیت هایی دارند که نباید به این موضوعات در فضای رسانه ای دامن زده شود.

وی اظهار کرد : متاسفانه برخی رسانه ها در راستای مخدوش کردن فعالیت های پزشکی فعالیت های دارند که نباید به این موضوعات در فضای رسانه ای دامن زده شود.

وی، پیگیری، کشف و تولید راه های پیشگیری از وقوع جرائم پزشکی و تخلفات در این عرصه را از دیگر اهداف این تفاهمنامه برشمرد و تصریح کرد: رفتارهای حرفه ای پزشکان مبتنی بر علم و تجربه است؛ لازمه پیشگیری در جرائم پزشکی نیز همکاری مشترک بین نظام پزشکی و دستگاه قضائی است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه خاطرنشان کرد: اعضای هیات مدیره نظام پزشکی در یک اقدام هوشمندانه برای این سند همکاری پیشقدم شدند که از این بابت خرسندیم.

بر اساس این گزارش ، تفاهمنامه مشترک بین معاونت اجتماعی قوه قضائیه و سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی امروز – چهارشنبه – در محل این معاونت به امضای طرفین رسید.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7