نظام سلامت

احمدی بر صندلی دبیر کلی جمعیت هلال احمر تکیه زد

به گزارش صدای پزشکان به نقل از خبرگزاری فارس، سیدامیرمحسن ضیایی در جلسه معارفه علی‌اکبر احمدی به عنوان دبیرکل جدید هلال‌احمر درباره غیبت دبیرکل سابق در این مراسم گفت: آقای موسوی روز شنبه در جلسه شورای معاونین حاضر بود اما امروز باید در همایشی در خارج از کشور حاضر می شد و به همین علت نتوانست در این جلسه حاضر شود.

وی ادامه داد: ما قصد داشتیم تا به علت سفر موسوی جلسه معارفه را به تعویق بیندازیم اما خود ایشان گفت که به هیچ وجه جلسه نباید به تعویق بیفتد چرا که دبیرکلی جایگاه مهمی در هلال احمر محسوب می‌شود و نباید این طور خالی بماند.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه به حوادث سیاسی رخ داده در چند وقت اخیر جهان اشاره کرد و گفت: ملت ما عظمت خود را از برکات ائمه دریافت کرده است و دشمنان باید در مقابل آنها سر تعظیم فرود بیاورند.

وی سپس در مورد چند ماهی که به عنوان رئیس جمعیت هلال‌احمر مشغول به خدمت شده است، گفت: هلال‌احمر دست خود را به سوی همه دراز کرده و در خدمت‌رسانی به بشریت به صورت یک‌طرفه عمل می‌کند. من در این مدت از نزدیک دیدم که جوانان چگونه داوطلبانه در حالی که هیچ وظیفه‌ای بر عهده آنها نیست فعالیت کردند تا جان بشر را نجات دهند.

ضیایی تأکید کرد: در ایام نوروز برخی از این جوانان سربازانی بودند که ایام مرخصی خود و سربازی را داوطلبانه به عنوان اعضای هلال احمر در جاده‌ها و پایگاه‌ها مستقر شدند تا بتوانند جان هموطنان را از حوادث مختلف نجات دهند.

وی خاطرنشان کرد: در ایام نوروز خدمات برجسته‌ای را از سوی سازمان‌های هلال‌احمر شاهد بودیم به طوری که ۵۸۰۰ امدادگر و نجات‌گر با استقرار در ۱۳۵۰ پایگاه امدادی سراسر کشور در ۵۷۰۰ عملیات به بیش از ۱۸۰ هزار نفر خدمات امدادی ارائه کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه کرسی‌های حین انتقال با تلاش امدادگران بیش از ۶۶ درصد کاهش داشته است، گفت: در این مدت ۲۰ هزار نفر از جوانان در ۱۰۵۷ پست ایمنی و سلامت مستقر شده و همچنین ۱۲۰۰ پزشک و پیراپزشک نیز با استقرار در پایگاه‌های امدادی به ارائه خدمات به مردم پرداختند.

ضیایی در ادامه از زحمات تیم مدیریتی سابق تشکر کرد و گفت: آقایان فرهادی و موسوی در هلال احمر زحمات زیادی کشیدند و ما باید قدردان زحمات آنها باشیم.

وی ادامه داد: دبیرکلی نقش مهمی در جمعیت هلال‌احمر دارد چرا که مسئولیت اجرایی و عملیاتی هلال‌احمر و همچنین نمایندگی آن در برابر مراجع حقوقی و حقیقی و سازمان‌های مختلف بر عهده دبیرکل است.

ضیایی در مورد نحوه انتخاب احمدی به عنوان دبیرکل جدید گفت: ما دنبال شخصی بودیم که بتواند هم مسئولیت اجرایی و عملیاتی را عهده‌دار شود و هم نمایندگی ما را در برابر مراجع حقوقی، حقیقی و سازمان‌ها عهده‌دار گردد و در این شرایط به آقای احمدی رسیدیم که مشغول فعالیت در معاونت اجرایی نهاد ریاست جمهوری بود و به همین دلیل مدت‌ها طول کشید تا بتوانیم آقای شریعتمداری را راضی کنیم تا این نیرو که سابقه شهرداری، استانداری و معاونت وزارت کشور را در کارنامه خود دارد و با بودجه و پارلمان نیز آشنا است به عنوان دبیرکل به ما بدهد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7