دیده بان سلامت

فروکش کردن موج آنفلوآنزا در کشور

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شیوع این بیماری چند مرحله است افزود: اکنون مرحله نخست شیوع آنفلوآنزا پشت سرگذاشته‌ایم که مراحل بعدی خفیف‌تر است ولی باید مراقبت‌های لازم بهداشتی انجام شود.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بیماری آنفلوآنزا که در ۲ استان کرمان و سیستان و بلوچستان شیوع یافته بود با اجرای برنامه‌های مختلف بهداشتی و مراقبتی اکنون فروکش کرده است.

علی اکبر سیاری با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا بیماری فصلی است اظهار داشت: این بیماری سالانه نسبت به پدیده فصلی شیوع پیدا می‌کند که ۲۰ درصد جامعه به بیماری آنفلوآنزا مبتلا می‌شوند.

وی با بیان اینکه بین ۱ تا ۵ درصد بیماران آنفلوآنزا فوت می‌کنند گفت: بیشتر کسانی در معرض خطر فوت قرار می‌گیرند که دارای بیماری‌های مختلف تنفسی، سرطانی، قلبی، کلیوی و دیگر بیمارهای حاد باشند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بیماری آنفلوآنزا در کشور فروکش کرده است خاطرنشان کرد: بیماری آنفلوآنزا که در ۲ استان کرمان و سیستان و بلوچستان شیوع یافته بود با اجرای برنامه‌های مختلف بهداشتی و مراقبتی اکنون فروکش شده است.

بیماری آنفلوآنزا که در ۲ استان کرمان و سیستان و بلوچستان شیوع یافته بود با اجرای برنامه‌های مختلف بهداشتی و مراقبتی اکنون فروکش شده است.

سیاری بابیان اینکه در زمینه بیماری آنفلوآنزا هیچ مشکلی در کشور  وجود ندارد گفت: اکنون وضع عادی شده در هیچ منطقه‌ای از کشور مشکلی وجود ندارد ولی باید مردم برای جلوگیری از شیوع این بیماری مراقبت‌های بهداشتی در جامعه از جمله دست ندادن با افراد بیمار و دیگر موارد رعایت کنند.

وی با بیان اینکه داروی این بیماری در کشور وجود دارد گفت: افرادی که دارای بیمارهای مختلف کلیوی، سرطانی، تنفسی، قلبی، عروقی، دیابت و دیگر بیمارهای حاد هستند برای جلوگیری از مبتلا شدن به بیماری آنفلوآنزا لازم است در اوائل فصل پاییز و زمستان واکسن آنفلوآنزا  را  تزریق کنند.

معاون بهداشتی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه شیوع این بیماری چند مرحله است افزود: اکنون مرحله نخست شیوع آنفلوآنزا پشت سرگذاشته‌ایم که مراحل بعدی خفیف‌تر است ولی باید مراقبت‌های لازم بهداشتی انجام شود.

سیاری بیان کرد: بیماری‌هایی چون قلبی، ریوی، کلیوی، دیابت، آسم، بارداری و کهنسالی امکان مبتلا شدن افراد به آنفلوآنزا را افزایش می‌دهد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7