یادداشت

از هیاهو و غوغا سالاری خمینی شهر اصفهان تا سکوت نیشابور

دکتر محسن عظیمی نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی نیشابور در یادداشتی که در سایت رسمی وزارت بهداشت منتشر شد به سکوت معنادار افکار عمومی در مورد فوت پرستار فداکار نیشابوری واکنش نشان داد:

« هنوز چندی از هیاهوی پرطمطراق و جهت دار رسانه های مختلف اجتماعی و مجازی در حادثه مبهم خمینی شهر اصفهان نمی گذرد . بخیه نزدن یا کشیدن بخیه به دلیل کم توجهی یا بی توجهی یک پزشک و یا پرستار غوغایی برپا کرد تا موجی از اعتراضات در سطح ملی بر علیه پرسنل خدوم و ایثارگر بخش سلامت کشور صورت گیرد . آن قدر این موضوع به صورت گسترده انعکاس پیدا کرد که وزیر محترم بهداشت غم نامه ای و یا شاید بهتر بگوئیم رنج نامه ای را نوشت .

حدود یک هفته است که پرستاری فداکار در نیشابور برای نجات جان بیماری ، مخاطرات حضور بر بالین بیمار مشکوک به آنفلوانزا را پذیرفت . پرستاری که جز عشق خدمت به همنوع را در سر نداشت و آن چه در توان داشت برای نجات انسانی، به خرج داد و خود به سرنوشت بیمار خود گرفتار آمد و نهایتاً در شامگاه پنجم دی ماه جان خود را بر سر عهد و میثاق خود گذاشت .

آن چه در این یک هفته مشهود بود دلسوزی و حساسیت مسئولین وزارت بهداشت برای دلجویی از خانواده سیدمحمد رضایی ثانی و تسلیت به همکاران پرستار او بود ولی سکوتی ناخوشایند در رسانه ها که انگار نه انگار عضوی از جامعه سلامت کشور فداکارانه بر سرعهد و میثاق خویش ایستاد و جان خود را فدا کرد نمکی بود بر زخم جان ما .

هیچ کس از فداکاری این پرستار فیلمی نگرفت ، هیچ قلم به دستی برای جانفشانی او خطی ننوشت ، هیچ رسانه ای از فرزند خردسال و یتیم سیدمحمد رضایی ثانی تصویری مخابره نکرد، هیچ رسانه ای پای دل همسر و پدر داغدارش ننشست و هیچ کس به مجموعه وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی تسلیت نگفت جز آنان که به خانواده بهداشت و درمان عشق می ورزند و بدون هیاهوی رسانه ای به دلجویی و تسلیت خانواده سیدمحمد آمدند و سعی در کاهش آلام آنان دارند. »

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "از هیاهو و غوغا سالاری خمینی شهر اصفهان تا سکوت نیشابور"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
سلام
Guest

متاسفم برای این مردمی که چشم و رو ندارن و بهتر بگم عقلشون فقط توی چشمشونه و آماده هستن تا به هر سازی که رسانه ها خواستند برقصند و متاسف تر هستم برای کادر درمانی این مملکت که دستشون نمک نداره و از صمیم قلب به جامعه پزشکی و پرستاران محترم و خانواده ی این پرستار عزیز تسلیت میگم…

wpDiscuz
Powered by Themes24x7