متخصصین

با هرگونه تجمع غیرقانونی مقابل وزارت بهداشت برخورد خواهد شد/تسلیم خواسته های غیرمنطقی نمی شویم

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس جواد افشاری، مدیرکل حقوقی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برگزاری بعضی تجمع‌ها در مقابل وزارت بهداشت گفت: اصل برگزاری تجمع‌ها فرآیندی در کشور دارد که با اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح با آرامش و رعایت حقوق دیگران انجام می‌شود.

وی در ادامه افزود: اگر هر گروهی به‌حق یا ناحق بدون رعایت قاعده‌ای برای دستیابی به مطالباتشان وارد خیابان‌ها شوند منجر به ایجاد تنش و اغتشاش می‌شود که اخلاقی نبوده و ایجاد مزاحمت برای مردم است.

مدیرکل حقوقی وزارت بهداشت در ادامه بیان کرد: برای جلوگیری از چنین هرج‌ و مرجی، ساختاری طراحی کرده‌اند که هرگونه درخواستی طی پروسه‌ای مشخص و در چارچوب قوانین توسط مراجع ذیصلاح آن رسیدگی خواهد شد.

افشاری قاعده نخست برای این روند را مراجعه به دیوان عدالت اداری دانست و گفت: مطالبات مطرح‌شده در صورت تطابق با قوانین باید تمکین شود و اینکه هر صنف و گروهی به هر دلیلی برای حصول مطالباتش تجمع برگزار کند که خارج از این روند باشد، توجیه منطقی و قانونی ندارد.

وی تأکید کرد: به‌خصوص اینکه اگر این تجمع‌ها توسط گروه‌های علمی و نخبه و مرجع در کشور برگزار شود از منطق علمی و نخبگی به دور است و این گروه‌ها باید در آموزش روش‌های مدنی برای کسب حقوق مورد ادعای خود الگوی مردم باشند.

افشاری تصریح کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی تمهیداتی را فراهم کرده که پیرو آن دبیرخانه‌ای در معاونت حقوقی هر دستگاه اجرایی تشکیل‌شده و اگر در مسائل مختلفی چون علمی، آموزشی، تحقیقاتی و دیگر موارد، معترضینی وجود داشته باشد، در هیات عالی تجدید نظر مطرح می‌شود و با تشکیل جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی که در آن شخصیت‌های علمی، حقوقی و فرهنگی حضور دارند موردبررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: حضور در اجتماع بدون مجوز حتماً عکس‌العمل دارد که نهادهای مسئول انتظامی و امنیتی مسئولیت دارند و خارج از اختیارات وزارت بهداشت است ضمن اینکه این وزارتخانه تسلیم خواسته‌های غیرمنطقی نمی‌شود و مراجع و دستگاه‌های امنیتی با معترضین بدون مجوز رسمی بنا به تکلیف قانونی خود، برخورد خواهند کرد.

افشاری در ادامه گفت: طرح مطالبات در هر صنفی باید بر اساس فرآیندهای تعریف‌شده باشد که اگر به‌حق و قانونی باشد الزاماً باید تمکین شود اما اگر هر فردی به‌زعم خودش دست به اعتراض بزند این امر موجب بی‌نظمی در جامعه خواهد شد و امنیت اجتماعی را به خطر خواهد انداخت که زیبنده نظام اسلامی نیست.

مدیرکل امور حقوقی وزارت بهداشت در پایان تأکید کرد که صبح شنبه با حضور مؤثر نیروی انتظامی هیچ تجمع غیرقانونی مقابل وزارت بهداشت برگزار نشد و در آینده با هرگونه تجمع غیرقانونی در مقابل وزارت بهداشت توسط دستگاه‌های ذی‌ربط برخورد قانونی خواهد شد.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

5 نظر برای مطلب "با هرگونه تجمع غیرقانونی مقابل وزارت بهداشت برخورد خواهد شد/تسلیم خواسته های غیرمنطقی نمی شویم"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
بهروز
Guest
آیا برای قانون گذاری نیاز به روند قانونی نیست؟ آیا تصمیمات یک شبه و حکم های یک ساعته نیاز به طی روندی خاص ندارند؟ آیا بی تفاوتی و عدم توجه به سوالات و درخواست های هزاران نفری که ماه ها دلمشغولی های خود پیرامون شبهات اخلاقی و علمی و اقتصادی تصمیمات جهتدار وزارت را اعلام می کردند، و جز سکوت، توهین و تهدید پاسخی نشنیده اند مصداق عدل و منطق است؟ آیا بهتر نبود به جای نابود کردن آینده علمی و کاری و نتیجه زحمات گروهی از بهترین های علمی جامعه، وزیر گرامی برای نیل به هدف متعالی خود برای… بیشتر
حامدرضا
Guest

اصل ۲۷ قانون اساسی- تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‏ها، بدون حمل سلاح، به شرط آن که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است.‏‏

در آیین نامه اجرایی وزارت کشور فقط حزب، جمعیت، انجمن، سازمان سیاسی و امثال آنهـا نیاز به مجوز جدا دارن

یعنی وزارت بهداشت واسه خودش قانون جدا داره یا آقای افشاری دارن روی عدم آگاهی قانونی پزشک ها مانور میدن ؟

سجاد
Guest

مدیر حقوقی یک وزارتخونه که حتی یک بار قانون اساسی رو هم نخونده و اینقدر بیسواد و کج فهم …یا اینکه مثل رییسشون فن پوپولیسم رو خوب بلدن !!!

arash
Guest

کدوم اصل قانون اساسی تو مملکت ما رعایت میشه که این بشه.متاسفانه.ما ژست دمکراسی میگیریم وگرنه صاحبان قدرت هیچ اعتقادی به دمکراسی ندارند

رادیولوؤیست
Guest
جناب مدیرکل حقوقی!! خواسته غیر منطقی . این حرف شما مرا یاد دیالوگی از فیلم محمد رسول الله(ص) انداخت جائیکه ابوجهل به حمزه میگه محمد حرفهای کفر آمیز میزنه و حمزه بعد از زدن یک کشیده آبدار به او میگه تو حتی نمیذاری او حرفشو بزنه. حالا جناب …. شما حتی نذاشتید رادیولوژیستها حرفشان را بزنند. این حرف کجاش غیر منطقیه که یک متخصص رادیولوژی بعد از ۴ سال دوران رزیدنتی و ۲ سال طرح برای گرفتن مجوز انجام سونوگرافی بایستی از هفت خوان قوانین وزارتخونه بگذره در حالیکه یک متخصص زنان بدون هیج دغدغه ای یک دستگاه از شرکتهای… بیشتر
wpDiscuz
Powered by Themes24x7