نظام سلامت

نسخه های الکترونیکی تا پنج سال آینده/عدم همکاری بیمه ها عامل کندی طرح

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: نرم افزارهای آزمایشی نسخه الکترونیک پزشکان آماده شده ولی به علت همکاری نکردن بیمه ها، این پروژه کند پیش می رود. برنامه وزارت بهداشت این است که این طرح تا پنج سال آینده در کل کشور اجرا شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا،رسول دیناروند درباره آخرین وضعیت پروژه الکترونیکی شدن نسخه پزشکان گفت: نسخه الکترونیک پزشکان یک پروژه طولانی مدت است که از سال ۹۴ شروع شده و قرار است تا پنج سال آینده در کل کشور اجرا شود.

معاون غذا و داروی وزیر بهداشت گفت: اکنون در مرحله پایلوت و اجرای آزمایشی نسخه الکترونیک پزشکان هستیم، نرم افزارهای متعددی برای این کار آماده شده است اما هیچکدام به نتیجه نرسیده است.

وی افزود: یکی از علل اصلی به نتیجه نرسیدن نسخه الکترونیک این است که هنوز همکاری بیمه ها شروع نشده است و تا بیمه ها همکاری خود را شروع نکنند، نمی توانیم بفهمیم که زیرساختها و نرم افزارهای نسخه الکترونیک درست عمل می کنند یا نه.

دیناروند گفت: البته با مصوبه و دستوری که اخیرا به طور مشترک از سوی وزیر بهداشت و وزیر رفاه (تعاون، کار و رفاه اجتماعی) صادر شده، قرار شده که بیمه ها نیز در این پروژه با وزارت بهداشت همکاری کنند.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: این ابلاغیه به دست سازمانهای بیمه گر رسیده و منتظریم که هر چه زودتر همکاری بیمه ها با پروژه نسخه الکترونیک شروع شود.

دیناروند درباره علت همکاری نکردن بیمه ها با طرح نسخه الکترونیک گفت: علت آن بروکراسی حاکم بر بیمه هاست، چون کار جدید و سختی است و بیمه ها با اجرای این طرح مجبور می شوند، شیوه های سنتی و فعلی خود را کنار بگذارند. همیشه ایجاد تغییر چنین مشکلاتی را دارد.

وی افزود: اگر همکاری بیمه ها شروع شود، می توانیم نسخه های آزمایشی نرم افزار نسخه الکترونیک را تست (بررسی) کنیم و به این انتخاب برسیم که کدام نرم افزار مناسب تر است و باید توسعه پیدا کند. در آن صورت کار سرعت می گیرد؛ ظرف پنج سال کل کشور زیر پوشش خدمات نسخه الکترونیک پزشکان قرار می گیرد و نسخه های دستی پزشکان حذف میشود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7