سیاست گذاری سلامت

وزیر بهداشت پیشنهاد تشکیل سازمان اورژانس کشور را به مجلس داد

رئیس اورژانس کشور گفت: وزیر بهداشت پیشنهاد تشکیل یک سازمان مستقل به نام سازمان اورژانس کشور را در برنامه ششم ارائه کرده است که در صورت موافقت مجلس، سال آینده تشکیل می شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا، امین صابری نیا افزود: پیشنهاد تشکیل سازمان اورژانس کشور از طرف وزارت بهداشت مطرح شده و در لایحه قانون برنامه توسعه ششم قرار گرفته است و اگر تصویب شود، اعتبارات تعریف شده تری در اختیار مجموعه اورژانس کشور قرار می گیرد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از مزایای سازمان شدن اورژانس کشور، چابک سازی بیشتر این مجموعه است.

صابری نیا درباره تفاوتهای عملکرد اورژانس کشور قبل و بعد از سازمان شدن آن و نیز چگونگی تشکیل این سازمان گفت: اکنون منتظر تصویب این پیشنهاد در مجلس هستیم اگر کلیات آن در مجلس تصویب شود، بعد درباره جزئیات تشکیل این سازمان باید کار کارشناسی مفصل و دقیقی انجام بشود.

وی افزود: همه مسائلی که در مورد شرح وظایف سازمان اورژانس کشور مطرح است، مانند محدوده وظایف آن و اینکه آیا مدیریت و ساماندهی اورژانس بیمارستانی نیز جزو وظایف این سازمان خواهد بود یا نه و رابطه آن با سازمانهای مرتبط در دستگاههای خارج از وزارت بهداشت، همه بعد از کارشناسی دقیق نحوه تشکیل این سازمان مشخص می شود.

اورژانس کشور هم اکنون به صورت یک مرکز (در سطح اداره کل) در زیر مجموعه معاونت درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار دارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "وزیر بهداشت پیشنهاد تشکیل سازمان اورژانس کشور را به مجلس داد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
بهنود برادران
Guest

من متوجه نشدم.
در طرح چه چیزی به عنوان سازمان اورژانس تعریف شده که به مجلس ارایه شده؟
نماینده ها دقیقا باید چی رو بررسی کنن؟

wpDiscuz
Powered by Themes24x7