آموزشی

توزیع ۱۵۰۰ عضو هیأت علمی در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ارتقا همزمان آموزش علوم پایه و بالینی زمینه‌های پاسخگویی به نیازهای جامعه را فراهم می‌آورد، گفت: ایران از لحاظ تولیدات علمی در منطقه رتبه اول دارد.

به گزارش صداى پزشکان به نقل از گروه بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، باقر لاریجانی اظهار داشت: با توجه به این بسته ها ماموریت هایی روشنی احصاء و به مناطق آمایشی و دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور واسپاری شد.

وی گفت: در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران از لحاظ تولیدات علمی در منطقه رتبه اول و در دنیا رتبه زیر بیست را کسب کرده و این موضوع نشان دهنده توان کشور برای کسب مرجعیت علمی در منطقه است.

معاون آموزشی وزارت بهداشت افزود: با توجه به راه اندازی مرکز ملی تحقیقات راهبردی آموزش علوم پزشکی امید داریم این مرکز بتواند تحولات راهبردی آموزش پزشکی را دنبال کند.

لاریجانی گفت: به منظور نهادینه کردن بحث تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی محور اصلی جشنواره شهید مطهری سال آینده را این بحث تشکیل می دهد.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه بنا است آزمون بوردهای تخصصی و فوق تخصصی به صورت غیر متمرکز برگزار گردد، ترجمه کوریکولوم های آموزشی را یکی از محورهای مهم بسته های تحول و نوآوری در آموزش علوم پزشکی ذکر کرد و گفت: امیدواریم با همراهی اعضای محترم هیأت ممتحنه این کار به خوبی در تمامی رشته ها سامان یابد.

وی گفت: به منظور تقویت آموزش و پاسخگویی به نیازهای کشور امسال حدود ۱۵۰۰ عضو هیأت علمی در بین دانشگاه های علوم پزشکی توزیع شدند. بحث اصلاح آیین نامه ارتقای اعضای هیات علمی نیز در شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی شده و در آیین نامه جدید سعی شده حوزه های آموزش، پژوهش و ارائه خدمات با هم دیده شود و از نگاه تک بعدی در ارزیابی اعضای هیأت علمی پرهیز شود.

وی افزود:همچنین سعی بر این است که اقدامات برجسته اعضای محترم هیأت علمی در کلیه حوزه های دیده شود و قوانین خاص موجب مغفول ماندن تلاش های صورت گرفته نشود.

لاریجانی در پایان اظهار داشت: ارتقای همزمان آموزش علوم پایه و بالینی اثر بسزایی در اعتلای پاسخگویی به نیازهای جامعه خواهد داشت و در این راستا و به منظور بهره مندی از ظرفیت های علمی موجود لازم است ترجمان بسته های تحول و نوآوری به تفکیک در کلیه رشته های علوم پایه تدوین شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7