نظام سلامت

سرمایه گذاری در بخش سلامت، پایداری دراقتصاد و امنیت

دکتر حسن قاضی زاده هاشمی طی یادداشتی که در سایت خود منتشر کرده سرمایه گذاری در بخش سلامت را موجب پایداری در اقتصاد و امنیت دانست و افزود : «سرمایه‌گذاری برای زیر ساخت ها و توجه به عدالت در توسعه خدمات درمانی در سراسر کشور هم یکی دیگر از کارهای مهم ما خواهد بود.»

متن کامل این یادداشت که در وبسایت شخصی ایشان منتشر شده را در زیر می خوانید:

سال ٩٣ با همه فراز و نشیب‌هایش به پایان رسید. سالی که طرح تحول نظام سلامت به عنوان یکی از اولویت‌های دولت تدبیر و امید کلید خورد. در سال جاری نیز یکی از کارهای اساسی من و همکارانم، مراقبت از دستاوردهای این طرح ملی است. البته باید تلاش کنیم خدمات بهداشتی و درمانی با کیفیت بهتری در اختیار مردم قرار گیرد و اشکالات و نقایص این کار تا حد امکان برطرف شود. امیدوارم در این مسیر و به منظور کاهش هزینه‌های درمانی مردم، از همکاری بیشتر بیمه‌ها بهره‌مند شویم.
در سال ٩۴ خدمات بسته بهداشت دهان و دندان تا پایه ششم دبستان استمرار خواهد یافت و چنان‌چه بیمه‌ها همراهی کنند، مردم می‌توانند با هزینه‌های منطقی، خدمات دندانپزشکی را دریافت نمایند.
نظارت بر تعرفه‌ها، ارتقاء و گسترش اورژانس بیمارستانی و توجه به بهداشت محیط و مواد مصرفی در مراکز عرضه مواد غذایی از جمله مهم‌ترین برنامه‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی سال جاری خواهد بود. همچنین افزایش تخت‌های CCU و ICU را در برنامه داریم که امیدوارم با همکاری نهادها و بخش خصوصی تا پایان سال بتوانیم شاهد فعالیت تعداد قابل توجهی تخت در سراسر کشور باشیم.
نکته دیگری که باید به آن توجه شود این‌که در کشور ما معماری و ساخت و ساز بیمارستان‌ها به صورت سنتی انجام می‌گیرد؛ لازم است به منظور افزایش میزان رضایت‌مندی مردم، شیوه ساخت و ساز بیمارستان‌ها از حالت سنتی به استاندارد جهانی تغییر شکل یابد.
سرمایه‌گذاری برای زیر ساخت ها و توجه به عدالت در توسعه خدمات درمانی در سراسر کشور هم یکی دیگر از کارهای مهم ما خواهد بود.
امیدوارم در سال ٩۴ با کمک خیرین بتوانیم به تصمیمات و سیاست‌های اتخاذ شده در حوزه ناباروری، اعصاب و روان و بیماران صعب العلاج نیز جامه عمل بپوشانیم.
تلاش می‌کنیم در حوزه ناباروری صندوقی با حجم پولی مناسب ایجاد کنیم تا افرادی که به دلیل هزینه‌های بالای درمان ناباروری، به دنبال درمان نمی‌روند، از امکانات این صندوق استفاده کنند.
در یک کلام باید همه مردم و مسئولان به این باور برسند که در کنار امنیت، سلامت یکی از اولویت‌ها و حتی مهم‌تر از امنیت است. البته سلامت هزینه‌بر است اما این هزینه به معنی هدر دادن سرمایه و پول نیست. باور کنیم که سرمایه گذاری در بخش سلامت موجب پایداری در اقتصاد و امنیت می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7