دانش آموختگان

با تصمیم وزیر، طرح تخصص نخبگانِ معاف از طرح عمومی مانند سایرین شد

vazir behdasht

به گزارش صدای پزشکان، آقای دکتر باقر لاریجانی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تصمیم وزیر بهداشت در خصوص طرح تخصص  نخبگان معاف از طرح عمومی را ابلاغ کرد.

پیش از این مقرر بود که نخبگان معاف از طرح عمومی، مدت زمان معادل طرح عمومی خود را در هنگام طرح دوره تخصص (تعهدات ضریب کا) بگذرانند. اما در نهایت با تصمیم وزیر بهداشت، دکتر قاضی زاده هاشمی، دانشجویان استعداد های درخشان رشته های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی که حسب مقررات موجود از طرح دوره عمومی معاف شده اند و معافیت از طرح دوره عمومی برای ایشان حفظ شده است ، این مدت از تعهدات ضریب کا آنان کسر می گردد.

photo_2016-06-07_20-38-12

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

9 نظر برای مطلب "با تصمیم وزیر، طرح تخصص نخبگانِ معاف از طرح عمومی مانند سایرین شد"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
زنان مظلوم
Guest
معنی عدالت را هم فهمیدیم!!ما سهمیه زنان که طرح عمومی خودرااکثرادرمناطق محروم گذرانده ایم (برعکس نخبگان که طرحشان رانگذرانده اند) همین آقای وزیرباشدت وتحکم بااجرای قانون طرح پزشکان که درآن آمده که باید ۲ سال طرح عمومی ازمدت طرح تخصص کسرشود،مخالفت میکند و۲ سال بیشتر بیگاری کشیدن ازعده ای زن مظلوم رابابهانه دفاع ازمناطق محروم واجرای تعهدغیرقانونی ۳ برابرمدت تحصیل راجزوافتخارات خودمیداند..جالبه که این تخفیف بایددرمجلس تصویب شود تا اجراشود ولی درموردما که مصوب مجلس گذراندن طرح بمدت برابرتحصیل ونصف شدن آن درصورت گذراندن طرح عمومی است درزیرپاله میکنندوتازه ازاجرای قانون دم میزنندوحتی فرصت دفاع به سهمیه زنان راازخودنمیدهندوپرونده آنان… بیشتر
مهدی
Guest

سلام
من اصلا نفهمیدم ایا کسی که استریت رزیدنت شده وضعیتش یعنی معاف از طرح آیا؟وفقط باید طرح تخصص رو بگذرونه؟

صرف زن بودن نخبگی نیست.قابل توجه مظلوم نما ها!
Guest
سهمیه زنان را با نخبه اشتباه گرفته اید.سهمیه زنان فقط به این خاطر به آنها تعلق گرفت که زن بودند!مگر مرد بودن یعنی خنگ بودن؟ نخبه ها تعداد مشخص هستند که سهمیه آنها برای کمک به ادامه تحصیل آنهاست و بسیار فرق دارد با سهمیه زنان که با نمرات بسیار کمتر در رشته های عالی قبول شدند و حالا مظلوم نمائی میکنند وتازه بعد استفاده کردن کامل از سهمیه و قبولی با ادعای مجبور بودن به انتخاب سهمیه! شاکی از طی طرح و تعهد خود هستند!! از سهمیه استفاده کردید باید تا ساعت آخر تعهد رو بدهید.اگر نمی خواهید تعهد… بیشتر
عوام غیرنخبه!!
Guest

طبق قانون طرح پزشکان بایدهرکس طرح پزشکی عمومی خودرا بمدت ۲ سال بگذراند بنابراین این اقدام وزارت بهداشت برخلاف قانون بوده ودرواقع قانون را دورزده اند……..پارتی بازی واجرای چندگانه قانون یعنی این!!مافوق قانون عمل کردن یعنی این!!!چرا این گونه موارد فریادوامناطق محروم سردادن نمایندگان وسران وزارت بهداشت به گوش نمیرسد چرامردم مناطق محروم را ازخدمت نخبگان وباسوادان محروم میکنند؟؟؟کجایند طرفداران قانون….دلیل اصلی این اقدام وتخفیف دادن به افرادبه اصطلاح نخبگان چیست؟قانون قانون است وبایدهمه فقیریاغنی نخبه وعوام و…..دربرابرآن یکسان باشند همین!!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7