آموزشی دانشجویان

عرصه رقابت در حوزه آموزش پزشکی گسترده تر می شود

medical education
 به گزارش صدای پزشکان به نقل از روابط عمومی معاونت آموزشی دکترسید حسن هاشمی  وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران  گفت: روند خروج جوانان به سمت برخی کشورهایی که هیچ کیفیت آموزشی در بخش پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و حتی رشته‌های PHD ندارند، باید به طریقی کاهش یابد و پیشنهاد ما جذب سرمایه‌گذاران و ایجاد فرصت‌های جدید برای ایجاد دانشگاه‌های علوم پزشکی در کشورهای اطراف و یا داخل است.

دکتر هاشمی ادامه داد: زمانی تصور می‌شد آموزش پزشکی در کشور حاکمیتی و ویژه وزارت بهداشت است ولی این طور نیست اگر بخش خصوصی تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشد با رعایت حداقل استانداردها می‌تواند در توسعه مراکز آموزشی پزشکی سرمایه‌گذاری و مشارکت داشته باشد.
وزیر بهداشت گفت: دانشگاه آزاد نیز یکی از بخش‌های خصوصی است و دانشجویان را در برخی رشته‌های پزشکی تربیت می‌کند و این روند مورد تایید و حمایت وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی  قرار دارد.
دکتر هاشمی تصریح کرد: با ایجاد دانشگاه‌های خصوصی می‌توان عرصه رقابت در حوزه آموزش پزشکی را گسترده‌تر کرد که این امر در نهایت منجر به ارائه خدمات بهتر آموزش در حیطه پزشکی خواهد شد .

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7