پزشکان عمومی متخصصین

تعرفه‌های پزشکی در ایران باید ۶ برابر شود

رئیس جامعه جراحان ایران و مشاور وزیر بهداشت گفت: تعرفه‌های پزشکی در ایران هنوز ناعادلانه است و باید حداقل ۶ برابر شود، تا کی باید پزشکان یارانه سلامت مردم را تمام و کمال پرداخت کنند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس ایرج فاضل در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار بهداشت و درمان فارس از بیم ها و امیدهای خود در نظام سلامت کشور صحبت کرد و درباره پیشرفتها و عقبگردهای حوزه سلامت و آنچه به قول او چاله چوله های سیستم بهداشت و درمان کشور است، سخن گفت.

وزیر اسبق بهداشت در پاسخ به پرسشی درباره تعرفه های پزشکی که سال گذشته حدود ۱۲۰ درصد رشد کرد، گفت:‌ به نظر من بیشترین جفا در این کشور در حق پزشکان شده است، تعرفه‌هایی که وجود دارد عجیب و غریب است حالا ما آمدیم و تعرفه های پزشکی فقیرترین کشورهای منطقه مثل بنگلادش،پاکستان، هندوستان، عراق و سوریه را معیار قرار دادیم و معدل گرفتیم تا تعرفه‌ها تا حدی اصلاح شود.

رئیس جامعه جراحان ایران ادامه داد: ما دیدیم که تعرفه‌های پزشکی حتی در فقیرترین کشورهای منطقه ما حدود ۳ برابر بیشتر از ایران است، ۳۰ سال است که به پزشکان می‌گویند؛ مردم ندارند، نگیرید، با کدام حرفه این کار را کرده‌اند، جامعه پزشکی تا کی می‌تواند، تمام یارانه های سلامت مردم را تقبل کند.

فاضل گفت: به نظر من تعرفه های پزشکی در کشور ما فاجعه است؛ هنوز هم واقعی نیست و همین تصمیم های اشتباه که افرادی نادان به وجود آورده‌اند باعث این وضعیت زیرمیزی شده است، این انحرافات که به وجود آمده دست ساز مسئولانی است که تصمیمات اشتباه گرفته‌اند. بنابراین تعرفه‌های پزشکی هنوز باید ۶ برابر بشود تا عادلانه بشود اما چون نمی‌توانند، این افزایش را فعلاً  اعمال کرده‌اند که تازه یعنی هنوز هیچ.

رئیس جامعه جراحان ایران درباره انتقادات برخی گروههای جامعه پزشکی از جمله پرستاران گفت: پرستاران هم در این مملکت هیچ وقت حقشان داده نشده است، پرستاری یکی از دشوارترین کارهاست و این حقوقی که به آنها می‌دهند؛ به هیچ وجه سزاوار کار آنها نیست، برای همین بسیاری از آنها بعد از تحصیل کار نمی‌کنند.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7