دانش آموختگان

کاهش طرح تعهدات خدمتی پزشکان تا پایان سال

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: به تدریج مسیر کوتاه کردن طرح خدمت را پیش می‌بریم و محاسبات مورد نیاز را انجام می‌دهیم و هدف‌مان این است که تا قبل از پایان سال برحسب نیازی که داریم این طرح را کاهش دهیم.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، محمدباقر لاریجانی گفت: یکی از بحث‌های مهمی که در معاونت آموزشی پیگیری می‌شود محاسبات نیروی انسانی است به طوری که با مناطق مختلف کشور برآوردهای لازم انجام می‌شود تا نیازشان به نیروی انسانی را طراحی کنند، همچنین اجازه‌های لازم به دانشگاه‌ها داده می‌شود تا متناسب با نیازشان به تربیت نیروهای حد واسط اقدام کنند.

وی درمورد جداسازی بیمارستان‌های آموزشی از درمانی گفت: اکنون بیمارستان‌های کشور همه آموزشی نیستند و تعدادی از آنها در کنار خدمات درمانی رسالت آموزشی هم دارند. با این وجود بیمارستان‌های آموزشی را ارزیابی جدیدی کرده‌ایم و بزودی وضعیت آنها از نظر توانایی‌هایشان مشخص خواهیم کرد.

معاون آموزشی وزیر بهداشت افزود: برخی بیمارستان‌ها هم وجود دارند که رسالت درمانی دارند و آموزشی نیستند هرچند که هر دو نوع بیمارستان تحت پوشش دانشگاه است و دانشگاه ها هم درمانی و هم آموزشی هستند ولی این بحثی است که وجود دارد و باید با ارزیابی دقیق درمورد آن تصمیم گرفت.

وی در پاسخ به اینکه بار مراجعات بالا در طرح تحول سلامت به بخش آموزش بیمارستان‌ها صدمه می‌زند گفت: ابتدای طرح ممکن است برخی نیازهای انباشته شده در درمان داشته باشیم و ممکن است به دلیل ایجاد تسهیلات بیشتر برخی از مردم رغبت بیشتری به مراجعه به بیمارستان داشته باشند اما می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب آن را مدیریت کرد.

لاریجانی همچنین در رابطه با کاهش طرح خدمت پزشکان گفت: به تدریج مسیر کوتاه کردن طرح خدمت را پیش می‌بریم و محاسبات مورد نیاز را انجام می‌دهیم و هدف‌مان این است که تا قبل از پایان سال برحسب نیازی که داریم این طرح را کاهش دهیم.

وی گفت: برای انجام این برنامه ابتدا باید تربیت نیروی انسانی را سازماندهی کنیم و تعهدات خدمتی را در رشته‌هایی که نیازمان کم است یا نیازمان کمتر شده تعدیل کنیم.

 

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

2 نظر برای مطلب "کاهش طرح تعهدات خدمتی پزشکان تا پایان سال"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
اسد
Guest

باز نوبت کدوم اقازاده ها و از ما بهترها شده قوانین خلق الساعه و صد البته تاریخ مصرف سریع برای عده خاص
و سپس سختگیری به بعدیها اگه واقعا شک دارید تا مثال بزنم سهمیه مدیران خانمها متعهدین شهرهای خاص و محروم که با نمره پایینتر جای دیگران قبول شدند و حالا با پول به محل تعهد خود باز نخواهند گشت و بیچاره فقرا بایستی دوبرابر زحمت بکشند تا کمبود عزیزان در مناطق محروم حس نشود

امیدوارم طرح تخصص حذف شود
Guest

اگر قرار بر کاهش طرح دوره تخصص است کاملا موافقم ولی طرح عمومی واجب است بلاشک.
طرح تخصص با وجود این همه سهمیه محروم ۱۲س سال تعهدی! چه معنائی دارد.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7