دستیاران تخصصی

قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی خبر داد: تشکیل کارگروه های کارشناسی در خصوص بررسی دریافت شهریه از دستیاران تخصصی و تغییرات تعهدات آنان

در هفتاد و ششمین جلسه کمیسیون دائمی معین شورای آموزش پزشکی و تخصصی شیوه نامه پذیرش دستیار در رشته تخصصی پزشک خانواده اصلاح شد.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از وبدا ،دکتر سید حسن امامی رضوی با حضور در هفتاد و ششمین جلسه کمیسیون دائمی معین شورای آموزش پزشکی و تخصصی با تشریح موضوعات بررسی شده در این جلسه از تصویب برنامه آموزشی دوره تکمیلی تخصصی پیوند اعضای داخل شکمی و سیتوپاتولوژی خبر داد و با اشاره به روند بررسی گزارشات واصله از دانشگاهها در مورد مسائل رفاهی دستیاران اظهار داشت :به منظور اجرای هماهنگ دانشگاه های علوم پزشکی کشور در پرداخت حق الزحمه، تامین مسائل رفاهی، بیمه های پایه و مسئولیت مدنی ، پیش نویس دستورالعمل مربوطه براساس گزارشات واصله از دانشگاهها توسط دبیرخانه تنظیم و به عنوان یک دستورالعمل مشترک با مصوبه کمیسیون دایمی معین به معاونت آموزشی ارسال شد که امیدواریم در دستور کار هیات امنای دانشگاه های علوم پزشکی قرار گیرد.

وی از اصلاح شیوه نامه پذیرش دستیار در رشته تخصصی پزشکی خانواده به عنوان یکی دیگر از مصوبات این جلسه نام برد و خاطرنشان کرد: در شیوه نامه قبلی سابقه حداقل ۴ سال فعالیت به عنوان پزشک خانواده و اشتغال به کار به عنوان پزشک خانواده در زمان آزمون پذیرش دستیار پزشک خانواده ضروری بود در حالی که در شیوه نامه جدید فقط سابقه ۴ سال فعالیت در عرصه به عنوان پزشک خانواده (شهری یا روستایی) در زمان شرکت در آزمون ضروری است و اشتغال به کار به عنوان پزشک خانواده در زمان شرکت در آزمون ضروری نیست .

قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی و تخصصی با اشاره به تغییر نمره دهی آزمون و محاسبه نمره کل از تغییر شیوه نامه قبلی آزمون کتبی  افزود: در شیوه نامه قبلی ۶۰ درصد نمره کل براساس نمره آزمون کتبی بوده است که به ۵۵ درصد تغییر پیدا کرد . ضمن اینکه سابقه فعالیت در عرصه پزشک خانواده در نمره دهی قبلی سهمی نداشت که در شیوه نامه جدید ۵ درصد براساس سابقه فعالیت در عرصه پزشک خانواده شهری و روستایی محاسبه خواهد شد البته در نمره آزمون شفاهی و معدل استاندارد شده دوره MPH پزشک خانواده تغییری ایجاد نشد.

وی ادامه داد :در این جلسه در خصوص پیشنهاد راه اندازی دوره های تخصصی و فوق تخصصی در دانشگاه های علوم پزشکی متقاضی به صورت مشترک با بخش خصوصی بحث و بررسی صورت گرفت و نهایتاً به عنوان پیش نویس اولیه مورد توافق حاضرین قرار گرفت و مقرر شد پیش نویس اولیه به صورت فرم نظرسنجی توسط کمیسیون دایمی معین تکمیل و پس از طرح و تصویب در کمیسیون دایم معین در دستور کار شورای آتی قرار گیرد.

دکتر امامی رضوی در پایان از طرح موضوع بررسی دریافت شهریه از دستیاران رشته های تخصصی فوق تخصصی و تکمیلی تخصصی و تغییر تعهد آنان خبر داد و اظهار داشت: کارگروه های کارشناسی در خصوص بررسی دریافت شهریه از دستیاران تخصصی، فوق تخصصی و تکمیلی تخصصی و تغییرات تعهدات آنان تشکیل شده است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

8 نظر برای مطلب "قائم مقام دبیر شورای آموزش پزشکی خبر داد: تشکیل کارگروه های کارشناسی در خصوص بررسی دریافت شهریه از دستیاران تخصصی و تغییرات تعهدات آنان"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
ا. م
Guest

به سادگی مشخصه بین الملل سازی! تخصص و فوق تخصص پزشکی چه نتیجه ای به دنبال خواهد داشت. این در حالی هست که در هیچ کشوری که پزشکی قابل اعتنایی داشته باشه چنین چیزی وجود نداره که از کسانی که تابعیت اون کشور رو دارن چیزی به اسم شهریه دریافت کنند و اساسا به همه دستیاران اعم از اتباع اون کشور یا حتی اتباع خارجی حقوق پرداخت می شه بدون اینکه عمر اون افراد رو به عنوان تعهد طرح به گروگان بگیرن

ا. م
Guest

موضوع وقتی با مزه می شه که به اتباع سوری و لبنانی و عراقی رزیدنت حقوق پرداخت می شه بدون این که تعهدی داشته باشن!

wpDiscuz
Powered by Themes24x7