دیده بان سلامت

جزئیات اولین جلسه رسیدگی به پرونده پزشکی کیا رستمی

pic-26497-1459678366
اولین جلسه رسیدگی به پرونده پزشکی مرحوم کیا رستمی در سازمان نظام پزشکی با حضور رئیس کل، مسئولین ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، مدیرکل نظارت و اعتباربخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاون انتظامی و دادستان سازمان نظام پزشکی، معاون حقوق بشر و بین الملل وزیر دادگستری، قائم مقام معاون انتظامی و قائم مقام دادستان انتظامی امروز شنبه مورخ ۱۳۹۵/۴/۱۹ تشکیل گردید.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در این جلسه موارد زیر به ترتیب مورد بحث و بررسی قرار گرفت :

۱) ابتدائاً سیر مبسوط بیماری ایشان و اقدامات درمانی مربوطه توسط معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران بصورت تفصیلی مطرح گردید.

۲) مقرر گردید در اسرع وقت اصل کلیه اوراق بالینی پرونده ایشان از بیمارستان جم و آراد که اخذ شده است در اختیار دادسرا و کمیته ویژه کارشناسی قرار گیرد.

۳) با توجه به سیر بالینی ایشان اعضای کمیسیون ویژه متشکل از اساتید مبرز در حوزه های تخصصی ذیربط به عنوان کارشناسان انتخاب گردیدند و قرار شد در اسرع وقت احکام افراد مزبور توسط رئیس کل صادر گردد.

۴) مقرر گردید به دلیل اهمیت پرونده بالینی ایشان در فرانسه از طریق سازمان نظام پزشکی فرانسه و سازوکارهای وزارت خارجه پرونده ایشان از فرانسه جهت تکمیل اقدامات کارشناسی اخذ گردد.

۵) پرونده بصورت ویژه و خارج از نوبت در دادسرای نظام پزشکی بررسی گردد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

نظر ۱۱

 • واقعا متاسفام از این بابت که باید پرونده ایشون سریعتر و خارج از نوبت رسیدگی بشه،
  اینکه اقای کیارستمی انسان بزرگی بودند در اون شکی نیست اما این اقدام سریع در رسیدگی نوعی تبعیض در جامعه رو میرسونه و همچنین نشون از اغتشاش فکری مردم مرده پرست ما داره که احتمالا با جنگ رسانه ای عده ای بیمار تشنه ی خودنمایی”اذهان عمومی مشوش شده!” کسانی که تا دیروز حتی اقای کیارستمی رو نمیشناختن و حالا هر جایی میبینی یک جمله از ایشون رو نقل میکنن!! و فریاد وامصیبتا سر میدن!
  ضمنا خود بنده هم با توجه به بی علاقگی نسبت به سینمای ایران اقای کیارستمی رو نمیشناختم و نمیشناسم ولی از مرگشون متاثر شدم اما احتمالا علت مرگشون سرطان بوده نه خطای پزشکی!!! و البته کاشکی خانواده ایشون متوجه بودن که پزشکهای فرانسه هم انسان هستند و معجزه نمیتوانستند بکنند تا حداقل ایشون در خاک خودشون آرام میگرفتن

 • چه کسی گفته پزشکان مقصرند
  این آقا هم هر کسی که میخاد باشه
  پزشک قصور نمی کنه بلکه این بیمار هست که مقصر هست، اصلا شهرت این آقا باعث خلل در روند درمان شده
  اصلا پزشکان مختارند هر جور دلشون میخاد درمان کنند و اگر خطایی هم کردند مردم حق اعتراض ندارند
  اگر معترض اند به دکتر مراجعه نکنند

 • اینا همش بازیه
  اینا از یه سال قبل به خاطر اختلاصایی که اقازاده ها داشتن پول نداشتن که پول کارانه پزشکا و هزینه طرح شکست خورده تهوع سلامت رو بدن برای همین می خوان یه بهانه ای پیدا کنن و کارانه ها رو قطع کنن و پزشک جماعت رو هم بکنن مثل کارمندا و یه حقوق بخور و نمیری بهشون بدن. از یه سال قبل دست زدن به جنگ روانی با پزشکا و می خوان پزشکا رو جلوی مردم بد نشون بدن. به این صورت اگر پزشکا اعتراضی هم بکنن توسط خود مردم سرکوب میشن. برای همینه این مدت انقدر بحث خطای پزشکی و کارانه پزشکا رونق گرفته.
  نکته دیگه هم اینه که با کلی سهمیه های الکی تعداد پزشکا رو از هر تخصص زیاد کردن که اگه کسی هم خواست اعتراض کنه به وضع موجود بلافاصله بتونن جایگزینش کنن
  کلا اینا یه بازیه و متسفانه توش فقط پزشکا و در نهایت مردم ضرر می کنن

  • چی باعث شده توهم بزنی که بالاتر از کارمندها هستی؟ اونا درس خوندن تو هم خوندی اونا کار می کنن تو هم کار می کنی
   واقعا بعضی پزشکها زیادی از خود راضی تشریف دارند فکر می کنن از دماغ فیل افتادن شما که می خواین همه چیزو از اروپا الگو بگیرید چرا نمی گید حقوق پزشک و سایر اصناف مثل آهنگری و نجاری توی غرب فرق چندانی نداره؟ واقعا چرا نباید در این زمینه مثل کشورهای پیشرفته باشیم؟

 • متاسفم که کار یه پزشک رو با کارمند مقایسه میکنید، نه میزان درسی که پزشک خونده، نه میزان کارش و نه میزان استرسی که متحمل میشه با کارمند و حتی مهندس قابل قیاس نیست، کجا یه کارمند شیفت ۲۴ ساعته لود بالای ارباب رجوع تایم روز و شب داره که کلی توقعات ازش دارن و کلی بهش استرس وارد میشه؟ شما که فقط از پزشک یه اسم شنیدید و هیچ اطلاعی از نوع کارش ندارید راجع بهش صحبت نفرمایید.
  تو کنکور سراسری با رتبه های ۱۰ برابر پزشکی هم میشه مهندسی قبول شد پس معلومه اون کسی که باهوشتره کیه
  تو کشور ما ماشالا همه راجب همه حوزه ها صاحب نظرن.متاسفانه اونی که ۴کلاس سواد نداره راجب کار یه پزشک که عمر و زندگیشو گذاشته رو این رشته، شب و روز درس خونده، بهترین سال های جوونیشو تو روستا ها برای گذروندن طرح رفته و کلی سختی کشیده تا به اینجا رسیده اظهار نظر میکنن…. فقط میتونم بگم جای تاسف داره…

نظری ندارید؟ صدای پزشکان متعهد به انتشار پیام های شما تا حد امکان است اما کلمات با بار توهین، انتشار نمی یابد

Powered by Themes24x7