دانشجویان فرهنگی

۲۸ درصد جوایز و عناوین برتر جشنواره ملی نشریات دانشجویی به دانشجویان علوم پزشکی تعلق گرفت

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت با بیان این که ۲۸ درصد جوایز و عناوین برتر جشنواره ملی نشریات دانشجویی به دانشجویان علوم پزشکی تعلق گرفته است، گفت: استقبال بی نظیر دانشجویان علوم پزشکی از این جشنواره نشان می دهد که حوزه نشریات در میان دانشجویان در حال توسعه است.

به گزارش صدای پزشکان، دکتر محمد رضا فراهانی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار وبدا، با اشاره به برگزاری جشنواره نشریات دانشجویی گفت: این جشنواره با حضور ۷۰۰ نفر از مدیران مسئول و سردبیران نشریات دانشجویی و دانشجویان فعال حوزه نشریات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و اهالی قلم و چهره‌های علمی و فرهنگی با شعار “آموزش پویا، آزادی مسئولانه، قلم سازنده” برگزار شده است.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت با بیان این که در جشنواره ملی نشریات دانشجویی ۲۸ درصد جوایز و عناوین برتر به دانشجویان علوم پزشکی تعلق گرفته است، افزود: این در حالی است که سایر دانشگاه های کشور و دانشجویان آن ها رشته های تحصیلی شان نسبت به رشته های علوم پزشکی بیشتر با حوزه مطبوعات مرتبط است، اما دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی کشور با توجه به این که رشته های تحصیلی شان ارتباط کمی با حوزه مطبوعات دارد اما توانستند به نحو چشمگیری عناوین برتر را به خود اختصاص دهند.
به گفته وی، استقبال بی نظیر دانشجویان علوم پزشکی از این جشنواره نشان می دهد که حوزه نشریات در میان دانشجویان در حال توسعه است.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت برگزاری کارگاه‌های آموزشی مختلف در حوزه رسانه و مطبوعات و برگزاری مناظره هایی در زمینه رسانه و مطبوعات را از برنامه های این جشنواره بیان کرد و افزود: اختتامیه این جشنواره در روز چهارشنه ۲۰ مرداد ماه است و از نشریاتی که در این جشنواره ملی صاحب عناوین برتر می شوند با حضور مسئولان وزارت بهداشت تقدیر خواهد شد.
شرکت ۲ هزار و ۳۰۰ نفر دانشجو در دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی

دکتر فراهانی در ادامه، به برگزاری دوازدهمین دوره المپیاد ورزشی دانشجویان پسر دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از روز جمعه ۲۲ مرداد به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اشاره کرد و گفت: ۲ هزار و ۳۰۰ نفر دانشجو از ۵۳ دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور در این المپیاد شرکت کرده اند و حدود ۴۰۰ مربی و سرپرست و ۱۸۰ داور کار مربیگری و قضاوت مسابقات رشته‌های مختلف این دوره از المپیاد ورزشی را در اصفهان برعهده‌ دارند.
وی به تعداد بالای شرکت‌کنندگان در دوازدهمین المپیاد ورزشی دانشجویان پسر اشاره کرد و افزود: المپیاد دختران و پسران برای هر دو جنس هر ۲ سال یکبار برگزار می شود که سال گذشته این المپیاد برای دختران در ارومیه برگزار شد و امسال برای پسران در اصفهان برگزار می شود.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7