صنفی فرهنگی

قبل از دولت تدبیر و امید آرامش گورستانی بر دانشگاه‌های علوم پزشکی حاکم بود

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس؛ محمدرضا فراهانی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، صبح امروز در نشست خبری اعلام کرد: حدود ۱۰۰ هزار دانشجوی دانشگاه‌های علوم پزشکی مشارکت در حوزه فعالیت سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و ورزشی مشغول به فعالیت هستند.

وی ادامه داد: از ابتدای دولت ۴۱ خوابگاه دانشجویی راه اندازی و تعداد خوابگاه را از ۴۰۵ به ۴۴۶ رسیده و همچنین تعداد دانشجویان خوابگاهی از ۶۹ هزار هزار به ۸۳ هزار رسیده است.

فراهانی اظهار داشت: در همین راستا نخستین خوابگاه استاندارد دانشجویی امسال در ساری راه‌اندازی می‌شود؛ قبل از دولت تدبیر و امید آرامش گورستانی بر دانشگاه‌های علوم پزشکی حاکم بود و ما توانستیم تا نشاط و فضای باز را به دانشگاه‌ها باز گرداندیم.

معاون وزیر بهداشت تصریح کرد: علی‌رغم فشار نهادهای خارج دانشگاه موفق شدیم شرایط مناسب مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های مختلف را ایجاد کنیم و مخالفان دولت فکر می‌کردند نشاط در دانشگاه حتما بی‌توجهی به ارزش فرهنگی و یا ولنگاری فرهنگی و فعالیت ما را نقد غیر منصفانه کردند.

وی ادامه داد: منظورمان از شور و نشاط ایجاد فضای امید داشتن دانشجویان به آینده است و منعی برای فعالیت سیاسی و اجتماعی و … نباشد و همچنین شکاف اجتماعی پر شود و همبستگی دانشجویان با دولت ایجاد شود.

فراهانی افزود: بر خلاف اینکه گفته می‌شود در این دولت فضا برای فعالان انقلابی در دانشگاه مناسب نبوده، باید گفت هیچ وقت فضا برای آنها به این بازی نبوده است.

وی تاکید کرد: از هر فرصتی که در اختیار داشتیم برای جذب دانشجویان در فعالیت فرهنگی که آنها را به فرهنگ اصیل ملی و اسلامی اشنا کند استفاده کرده‌ایم.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7