آموزشی دانشجویان

غافلگیری جدید سنجش پزشکی این بار در آزمون جامع پیش کارورزی

بعد از تصمیمات غافلگیرانه وزارت بهداشت مبنی بر تاثیر و عدم تاثیر آزمون پیش کارورزی و سوابق تحصیلی در آزمون دستیاری امسال، بار دیگر وزارت بهداشت ابتکار عمل را به دست گرفت و تنها دو روز مانده به آزمون پیش کارورزی امسال شرکت کنندگان را از حذف ۲۵ سوال و تقلیل تعداد سوالات از ۲۲۵ به ۲۰۰ سوال با خبر کرد. آزمون جامع پیش کارورزی در دوره های اخیر به صورت قطبی در ۱۰ قطب کشور برگزار شده است که حاوی ۲۵ سوال کشوری و ۲۰۰ سوال طرح شده توسط طراحان هر قطب می باشد. در آزمون اخیر که پنجشبه ۱۱ شهریور برگزار شد، ۵۰ سوال کشوری و ۱۵۰ سوال قطبی طراحی شده بود که اطلاع رسانی آن در روزهای قبل امتحان برای شرکت کنندگان جز بار روانی و استرسی مضاعف فایده ی دیگری نداشت.  خبرهای دیگری هم مبنی بر الکترونیکی کردن این آزمون حاکی از آن است که ۵ روز مانده به امتحان از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی شرکت کننده در این آزمون خواسته می شود که برای شرکت در آزمون آزمایشی و عیب یابی سیستم الکترونیکی این آزمون در دانشگاه حاضر شوند که با اعتراض دانشجویان برگزاری این آزمون به صورت الکترونیکی منتفی می شود.

  در غافلگیری های اخیر سازمان سنجش پزشکی که به یک باره و چند روز مانده به امتحان اطلاع رسانی می شود، چیزی که اهمیت ندارد احوال روحی شرکت کنندگان در این آزمون هاست و تکرار چندین باره آن، شرایط آزمون ها را غیر قابل پیش بینی می کند و این غیر قابل پیش بینی بودن شرایط آزمون نمی تواند ملاک ارزیابی عملکرد شرکت کنندگان در آن آزمون باشد.

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

3 نظر برای مطلب "غافلگیری جدید سنجش پزشکی این بار در آزمون جامع پیش کارورزی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
مونا
Guest

واقعا یعنی چی اینکارا …. یعنی ما به عنوان جامعه پزشکی نمتونیم کاری بکنیم ؟!
این بیثباتی وحشتتاک باعت یه حس عدم اعتماد نسبت به کل سیستم شده … وهمه فقط میخایم هرچه زودتر مدرکو بگیریم و از این سیستم خارج بشیم .. قبل از اینکه این تصمیمات ابلهانه به ما بخوره !!!
قبل از هر امتحان حالا دد هر رده ای باشه تینکارو میکنن … به نظر میرسه کاملا میخان روح و روان بچه هارو به بازی بگیرن !!!

Mehdi
Guest
چ جالب دقیقا مام فقط میگیم زودتر مدرکو بگیریم در ریم…معنی اینا اینه ک ما براشون هیچ اهمیتی نداریم پس هرچیزی ممکنه سرمون بیاد و منتظر هرچیزی باید باشیم هیچ جای دنیا اینقدر یهویی اینهمه کار نمیکنن تو یک دوره آزمون پیش کارورزی….کلی وقت مارو گرفتن کشوندنمون واس تست ازمون الکترونیکی یهو فهمیدیم سوالا کمتر شده یهو گفتن الکترونیکی بودن لغو شد!اصلا ی وضعیه…اتفاقا من سر جلسه افتادم زیر کولر حالمم بد بود گفتم ب مراقبین گفتن بذارین شروع شه امتحان الان نمیشه!باید شروع میشد ک تایم من بره چون مقصر من بودم ک جامو یک جای بد گذاشتن…تازه بعدشم… بیشتر
پویان
Guest

امتحان پیش کارورزی باید دوباره کشوری وسراسری بشه.بهترین راه همینه.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7