آموزشی

آئین نامه‌ آمایش آموزش عالی در حوزه سلامت تدوین شد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: آئین نامه‌ای با هدف آمایش آموزش عالی در حوزه سلامت تدوین شده که برای تصویب ارائه می شود.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکترسید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلسه ۶۱ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، طی سخنانی گفت: آموزش عالی در حوزه بهداشت و درمان بدون کسب مهارت های عملی موجب آسیب دیدن مردم خواهد شد.

وی افزود: مشکل دیگر آموزش علوم پزشکی آن است که دانشجوی علوم پزشکی آموزش عملی را در بالین بیمار می‌بیند و برای بیماران سرپایی چندان مهارتی ندارد.

عضو ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: مأموریت محور شدن آموزش علوم پزشکی یکی از الزامات مهم ساماندهی این حوزه است.

وی افزود: رویکرد اصلی توسعه و آموزش عالی در حوزه سلامت نیازهای منطقه ای و ملی خواهد بود.

وی افزود: تفویض اختیارات مدیریتی وزارت بهداشت و جهت گیری به سمت چابک سازی و ایفای نقش سیاستگذاری توسط این وزارتخانه، رویکرد اصلی سیاست های تدوین شده است.

عضو ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی کشور ادامه داد: در تقسیم بندی های آموزش پزشکی حداکثر اهتمام به اقتضائات منطقه ای شده است.

وزیر بهداشت ضمن تشکر از رأی مثبت اعضا به سیاست های پیشنهادی این وزارتخانه گفت: برخلاف آنچه که رایج است کشور به بیش از ۵ برابر تعداد فعلی پزشک عمومی و تخصصی نیاز دارد.

وی در پایان افزود: بومی گزینی و رقابت بین داوطلبان یک استان و جدی گرفته شدن تعهدات خدمتی پزشکان هم از برنامه های بسیار مهم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7