آموزشی

توضیح مجدد در مورد بورسیه اختصاصی سپاه: مساله تازه ای نیست

دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت، کسب حدنصاب نمره علمی در کنکور را مهمترین شرط بورسیه در دانشگاه‌های علوم پزشکی دانست و گفت: هیچ امتیاز خاصی در قبول شدن به افراد بورسیه از سوی وزارت بهداشت داده نمی‌شود و این افراد براساس حد نصاب نمره قبولی لازم در کنکور پذیرفته می‌شوند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایسنا، دکتر احمد خالق‌نژاد طبری به نحوه پذیرش دانشجو و توسعه رشته‌های علوم پزشکی در وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت مبنای پذیرش دانشجو امسال را همانند سال گذشته قرار داده  و ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌های علوم پزشکی با لحاظ نمودن امکانات و توانمندی هر دانشگاه و نیاز به رشته در مناطق آمایشی اعلام شده است.

وی درخصوص ظرفیت بورسیه که برای برخی از سازمان‌ها و نهادها از جمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دفترچه کنکور در نظر گرفته شده است، گفت: اختصاص ظرفیت برای پذیرش بورسیه موضوع جدیدی نبوده و در سنوات گذشته نیز برای سازمان‌ها و نهادهای مختلفی صورت گرفته است.

دکتر خالق‌نژاد همچنین تاکید کرد: آنچه که درخصوص بورسیه‌ها مهم است این است که هیچ امتیاز خاصی در قبول شدن به افراد بورسیه داده نمی‌شود و ملاک قبولی در مرحله اول کسب حدنصاب نمره قبولی لازم در کنکور و سپس مورد پذیرش قرار گرفتن فرد از طریق سازمان بورسیه‌دهنده است.

دبیر شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی وزارت بهداشت یادآور شد: ورود به دانشگاه‌های علوم پزشکی برای تمامی دانشجویان اعم از شهریه‌پرداز، بورسیه، آزاد و غیره صرفاً از طریق کسب حدنصاب قبولی در دانشگاه‌ها بوده و تاکنون نیز هیچ‌گونه درخواستی از طریق دانشگاه‌ها یا سازمان‌ها یا نهادهایی که مبادرت به اعطای بورسیه می‌کنند، مبتنی بر پذیرش افراد با نمره پایین تر از حد نصاب رشته‌- محل مربوط به نبوده است.

دکتر خالق‌نژاد در پایان خاطرنشان کرد: از آنجایی که برای سازمان‌های بورسیه‌دهنده پذیرش افراد با توانمندی علمی بالا مورد نظر است بنابراین تاکید سپاه پاسداران نیز پذیرش افراد با حدنصاب و نمره علمی بالا بوده  و اصولاً درخواستی مبنی بر ورود افراد به دانشگاه به غیر از شرکت در کنکور سراسری و کسب حد نصاب نمره علمی مورد نیاز صورت نگرفته است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7