دیده بان سلامت

۲۸ شهریور ، برگزاری دادگاه بررسی پرونده کیارستمی

به گزارش صدای پزشکان به نقل از مهر، دکتر ایرج خسرونیا بیان کرد: با توجه به مسافرت پسر کیارستمی به عنوان شاکی پرونده، زمان برگزاری دادگاه به ۲۸ شهریور ۹۵ موکول شده است. وی با عنوان این مطلب که پسر کیارستمی در پرونده فوت پدرش شاکی شده است، افزود: پسر کیارستمی با گرفتن وکیل، نسبت به علت فوت پدرش شاکی است و باید در دادگاه نظام پزشکی حاضر شود.

خسرونیا با تاکید بر حضور سه گروه در دادگاه ۲۸ شهریور، گفت: سه گروه پزشکان، شاکیان و افراد مطلع در این دادگاه حاضر خواهند شد.

رئیس هیئت بدوی سازمان نظام پزشکی با اشاره به گزارش کمیسیون بررسی پرونده پزشکی کیارستمی، افزود: رای دادگاه بر اساس گزارش های این کمیسیون و اظهارات شاکیان و وکلای مربوطه خواهد بود.

خسرونیا در پاسخ به این سئوال که دادگاه ۲۸ شهریور می تواند آخرین دادگاه پرونده رسیدگی به فوت کیارستمی باشد، گفت: اگر نسبت به حکم صادره دادگاه اعتراض از سوی طرفین صورت بگیرد، حکم صادر به دادگاه تجدید نظر می رود. در غیر این صورت، حکم دادگاه اجرا می شود.

این در حالی است که چندی قبل، دکتر علی فتاحی معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی کشور  عنوان داشته بود که تیم ۳۰ نفره کارشناسی در ۲۰ محور پرونده پزشکی کیارستمی را مورد بررسی قرار دادند که در ۱۶ محور تیم درمانی تبرئه شدند ولی در چهار محور قصور پزشکی متوجه تیم درمان است.به گفته وی، دو محور مربوط به مسئله درمانی و ۲ محور نیز مربوط به مسائل انتظامی و اخلاقی در پرونده پزشکی کیارستمی است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7