دستیاران تخصصی

۱۰ درصد از فارغ التحصیلان برتر در رشته های تخصصی علوم پزشکی سال جاری در بخش آموزش جذب می شوند

به گزارش صدای پزشکان به نقل از ایرنا از روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر باقر لاریجانی روز پنجشنبه در جریان بازدید از روند برگزاری شصت و سومین آزمون دانشنامه تخصصی و سی امین آزمون دانشنامه فوق تخصصی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اظهارداشت: متخصصانی که آزمون بورد تخصصی و فوق تخصصی را با موفقیت پشت سر می گذارند، می توانند در صورت وجود ظرفیت در دانشگاه های علوم پزشکی، مشغول فعالیت شوند.
وی استانداردهای پزشکی در کشور را بسیار مناسب و مطلوب عنوان کرد و افزود: وضعیت پزشکی کشور در مقایسه با سایر علوم و همچنین منطقه بسیار مناسب است زیرا در مقاطع مختلف آزمون های دشواری برگزار می شود.
وی اضافه کرد: به عنوان نمونه در دوره پزشکی عمومی در دو مقطع از دانشجویان آزمون گرفته می شود که در صورت قبول نشدن نمی توانند مدرک پزشکی خود را دریافت کنند در مرحله بعد آنها باید در آزمون ملی شرکت کرده و وارد دوره تخصص شوند که دو مرحله دارد و پس از موفقیت در آزمون بورد، افراد صلاحیت پیدا می کنند که در دانشگاه های علوم پزشکی به عنوان عضو هیات علمی انتخاب شوند.
لاریجانی همچنین گفت: دانشگاه های علوم پزشکی اجازه دارند که با توجه به وجود کمیته های ارزیابی، از بین افراد پذیرفته شده در آزمون بورد، اعضای هیات علمی خود را انتخاب کنند و به دلیل محدودیت های اعتباری و گسترش، نمی توان تعداد زیادی از آنها را به راحتی در دانشگاه ها جذب کرد.
معاون آموزشی وزارت بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امسال ۱۰ درصد برتر از کل فارغ التحصیلان سال جاری در حوزه آموزش جذب می شوند، خاطرنشان کرد: سایر فارغ التحصیلان در حوزه درمان جذب خواهند شد و در صورتی که حوزه درمان نیازی به این فارغ التحصیلان نداشته باشد، این افراد صلاحیت مشارکت در حوزه آموزش را دارند.
وی تعداد رشته های آزمون بورد پزشکی را ۵۰ رشته ذکر کرد و گفت: حدود ۲۷ رشته در مقطع تخصصی و بقیه آن نیز رشته های فوق تخصصی است و امیدواریم بتوانیم با مجوزهایی که از مراجع ذیربط می گیریم، نسبت تعداد اعضای هیات علمی به تعداد دانشجویان را ارتقا دهیم که نقش ویژه ای در گسترش دانشگاه های علوم پزشکی کشور دارد.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

اولین نفری باشید که نظر می دهید

مرا مطلع کن از
avatar
wpDiscuz
Powered by Themes24x7