دانش آموختگان دانشجویان

تاخیر مجدد در اعلام نتایج دستیاری: سوال برانگیز و دردسرساز

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت از به تعویق افتادن نتایج ازمون دستیاری پزشکی خبر داد.

به گزارش صدای پزشکان دکتر محمد حسین پورکاظمی در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر اظهار داشت: به دلیل برگزاری برگزاری آزمون دستیاری پزشک خانواده در روز جاری و همچنین به دلیل بررسی اعلام بخشی از نتایج آزمون دانش نامه فوق تخصصی امکان اعلام نتایج نهایی چهل وسومین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی در زمان اعلام شده فراهم نیست.

وی در ادامه تصریح کرد: تمامی تلاش خود را می کنیم نتایج نهایی آزمون دستیاری پزشکی اوایل هفته آینده و در یکی از روزهای شنبه یا یکشنبه بر روی سایت سنجش آموزش پزشکی قرار گیرد.

رییس مرکز سنجش آموزش پزشکی وزارت بهداشت در پایان خاطر نشان کرد: در آزمون دستیاری پزشکی امسال ۶ هزار و ۷۹۰ نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد ۳۳۹۰ نفر پذیرفته خواهند شد.

به گزارش صدای پزشکان پس از چند نوبت تاخیر قرار بود نتایج آزمون دستیاری اواخر این هفته اعلام شود که باز هم به تاخیر افتاد. این در حالی است که چند روزی بیشتر تا اول مهر باقی نمانده و هنوز تکلیف محل قبولی دستیاران مشخص نیست و این موجبات نگرانی شدید آنها را از بابت تهیه محل اسکان فراهم کرده است. گفتنی است که سازمان سنجش پزشکی امسال در چندین نوبت نتایج را با تاخیر اعلام کرد و این تاخیرهای چندباره آن هم در روندی که بطور معمول نباید چندان به طول بینجامد یک بار دیگر ناتوانی و ضعف ساختار این سازمان را در برگزاری این آزمون بزرگ نشان داد. از سوی دیگر با توجه به سوابق تلخی که در برگزاری این آزمون دس گذشته وجود دارد، این تاخیر، نگرانی ها و شایعات زیادی را در میان داوطلبان برانگیخته است.

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

24 نظر برای مطلب "تاخیر مجدد در اعلام نتایج دستیاری: سوال برانگیز و دردسرساز"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
منتظر نتیجه
Guest

مدیری که بدون در نظر گرفتن تاریخ آزمون های تحت پوشش موسسه اش ، تاریخ نتایج آزمون دستیاری را چندین بار و آن هم به دلیل مصادف شدن با آزمون هایی که از قبل تاریخ آنها معلوم و مشخص بوده تغییر دهد، شایستگی مسیولیت این موسسه را ندارد و عزل ایشان از این پست الزامی است. آقای وزیر و معاون آموزشی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی برایتان متاسفم.

ناشناس
Guest

من با رتبم در دانشگاههای تراز اول علوم پزشکی کشورقبول میشم. ولی نمیدونم چرا دائما استرس دارم که اولا کامپیوترهای عهد بوق سازمان سنجش آموزش پزشکی یه وقت اشتباه کنه، ثانیا تجربیات تلخ و حواشی آزمون های قبل و نتایج مشکوک اون دوباره تکرار بشه

سمیرا
Guest

وقتی یک وزیر در جزیی کارها دخالت می کنه نتیجه اش همین میشه

منتظر !
Guest

اقا من یک پیشنهاد دارم. از سال اینده بدید برگه ها رو چند کارگر افغانی دستی درست کنند. قول می دم سر یک هفته کل نتایج مشخص میشه.

فاطمه
Guest

چه سازمانی واقعا!!!

....
Guest

بابا مسخره بازی شده،یعنی اعلام نتیجه بورد تخصصی و فوق تخصصی از اعلام نتیجه دستیاری مهمتره؟امتحانیکه ما ۴ ماه پیش دادیم،بورد که همین هفته پیش بوده نتیجشو اعلام کردن،دستیاری رو اعلام نمیکنن
غیر از اینه که دارن …. ؟
به خدا ما بلاتکلیفیم،زندگیمون معلوم نیس
استرس همه چی رو باید داشته باشیم،اه

wpDiscuz
Powered by Themes24x7