دانش آموختگان

ابراز تأسف وزیر بهداشت از وجود آلودگی‌ها در صنف پزشکی/ بی‌اخلاقی مهم‌ترین تهدید کنونی

وزیر بهداشت ضمن ابراز تأسف از وجود آلودگی و برخی از ناکارآمدی‌ها در صنف پزشکی گفت: جامعه پزشکی بی‌نقص نیست، البته برخی از رسانه‌ها و جریانات همه مجموعه پزشکی را مورد خطاب قرار می‌دهند.

به گزارش صدای پزشکان به نقل از فارس، «سیدحسن هاشمی» در دومین همایش نقش جامعه پزشکی در دفاع مقدس با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان ریشه‌های دفاع مقدس باقی مانده است، گفت: رفاقت و صمیمیت که مبنای آن انقلاب بوده است، همچنان پایدار بوده و جامعه پزشکی هم قبل از انقلاب و هم در دوران پس از انقلاب اقدامات زیادی انجام داده و شهدای زیادی را تقدیم کرده است.

وی با اشاره به اینکه پزشکان در فراز و نشیب انقلاب اسلامی فعال بودند، گفت: این افراد نیز در صف مقدم دفاع مقدس فعالیت کرده و در دوران جنگ تحمیلی کارنامه درخشانی دارند.

وزیر بهداشت اضافه کرد: جامعه پزشکی داوطلبانه جهت فعالیت و حضور در جبهه‌های نبرد سبقت داشت و جنگ و دفاع مقدس واقعاً آموزش‌ها و مهارت‌های پزشکی را به شکل اعجاب‌انگیزی ارتقا داد.

هاشمی ادامه داد: در حوزه جراحی نیز گنجینه‌های بی‌نظیری را به‌دست آوردیم که قابل‌عرضه به  همه دنیا است.

وی گفت: یک شبِ جبهه با همه عمر ماها که هر کدام بعداً استاد،‌ دانشمند و وکیل شدیم، قابل عوض کردن نیست، ضمن اینکه جای دوستان ما اکنون خالی است و آنها دین به گردن ما دارند.

وی بابیان اینکه برای انقلاب و پایداری آن هزینه‌های زیادی شده و می‌شود گفت: به نظر می‌رسد باید شب و روز دعا کنیم که جزو منتظرانی باشیم که بر عهدمان وفا داریم. انقلاب در روزهای نخستین به دلیل صفا و صمیمیت ناشی از اخلاص سرعت خوبی را به‌خصوص در بخش اجرایی داشت، ولی امروز این سیر صعودی وجود ندارد.

وزیر بهداشت گفت: بخشی از این مسئله ناشی از اخلاق بوده و همچنین خدا باید کمک کند که معجزه‌ای رخ دهد و دستگاه‌های لَخت تحولی در آن ایجاد شود و با روحیه انقلابی مشکلات را حل کنیم.

هاشمی به نسل سوم و چهارم انقلاب اشاره کرد و گفت: اکنون مهم‌ترین تهدید بی‌اخلاقی است و ما غیر از توجه به اخلاق، سلاحی برای جذب نسل سوم و چهارم انقلاب نداریم.

وی دروغ، تهمت و غیبت را از مسائلی عنوان کرد که افراد در حال عادت کردن به آن هستند و گفت: در این زمینه داریم خسارت می‌بینیم و اخلاق باید بیش‌تر مورد توجه قرار گیرد و از سیاسیون آغاز شود و به مردم و جوانان تسری یابد.

وزیر بهداشت اختلاف‌سلیقه را خوب و سازنده برشمرد و گفت: البته این مسئله به شرطی است که ریشه‌ها را قبول داشته باشیم، اگر وحدتی که امام(ره) و رهبر انقلاب دائم می‌گویند در کار نباشد، کارها پیش نمی‌رود.

هاشمی افزود: معتقدم جامعه پزشکی به موضوع اخلاق توجه دارد، همچنین راه‌های بسیار ارزشمندی پیش روی ما است و با درست آموزش دادن و پیشرفت علم می‌توانیم این انقلاب را تبلیغ کنیم و جهت کاهش وابستگی بیش‌تر گام برداریم.

وی گفت: آرزو می‌کنم کشور با وحدت ارزش‌های انقلاب و آرمان‌های شهدا را دنبال کند و این مسئله مدنظر ما نیز قرار دارد.

وزیر بهداشت بابیان اینکه جامعه پزشکی بی‌نقص نیست گفت: البته میزان خوبی‌ها با بخش نازیبا و ناکارآمد قابل‌مقایسه نیست و تأسف می‌خوریم که چنین آلودگی‌هایی در صنف ما وجود دارد. البته برخی از رسانه‌ها و جریانات بدون توجه همه مجموعه پزشکی را مورد خطاب قرار می‌دهند.

هاشمی گفت: در مورد جامعه پزشکی در قضاوت‌ها باید مراقب سلامت مردم باشیم، چراکه احترام به پزشکان، احترام به مردم است و این مسئله باید مدنظر قرار گیرد، البته سازمان نظام پزشکی و دستگاه‌های قضایی اگر خلافی وجود داشته باشد، بر اساس انصاف بررسی کرده و حکم می‌کنند.

 

 

درباره نویسنده

میز خبر صدای پزشکان

پاسخ بدهید

1 نظر برای مطلب "ابراز تأسف وزیر بهداشت از وجود آلودگی‌ها در صنف پزشکی/ بی‌اخلاقی مهم‌ترین تهدید کنونی"

مرا مطلع کن از
avatar
مرتب کردن براساس:   جدیدترین نظر | قدیمی ترین نظر | نظر با بالاترین رای
علی
Guest

کاملاً از نحوه برگزاری ازمون های وزارت بهداشت و ادبیات اقای امامی رضوی مشخص است که این بی اخلاقی ها از کجا سرچشمه می گیرد جناب وزیر اگر صادق هستید شروع کنید.

wpDiscuz
Powered by Themes24x7